Na snímku je zachycený tým ALL STARS, vítěz superfinále: Dolní řada zleva: Špičák (Třemošnice) Šindelář (SPŠ Chrudim), Klimeš (SOU a SOŠ obchodu a služeb) a Podaný (SŠ Bohemia), horní řada zleva: Unger (SPŠ Chrudim), Pecina, Stránský (SŠ Bohemia), Škeřík (SPŠ Chrudim), Zelenka (SOU a SOŠ obchodu a služeb), Kosař a Opina (oba SŠ Bohemia).

Celodenní klání začalo rozřazovacím kolem, které ukázalo kvalitu jednotlivých mužstev, a pořadatelé v něm zažili jeden z největších propadáků v historii turnaje.

Výsledky

Absolventi SŠ Bohemia – SPŠ Chrudim 2:0
Střední škola Bohemia II – SzeŠ a VOŠ Chrudim 5:0
Střední škola Bohemia I – SOŠ a SOU technické Třemošnice 3:1
Hotelová škl. Bohemia – SOU a SOŠ obchodu a služeb 1:10

Čtvrtfinále:

SOŠ a SOU obchodu a služeb – SPŠ Chrudim 0:0, PK 2:3

Taktický výkon svěřenců hrajícího pedagoga Petra Klimeše. S přibývajícím časem zesiloval tlak průmyslovky a šance Škeříka byla snad tisíciprocentní, ale rozuzlení dramatického boje přinesly až pokutové kopy.

Absolventi SŠ Bohemia – Hotelová škola Bohemia 7:0

V rámci regulérnosti stanovené při losování turnaje byli absolventi zastaveni ve čtvrtfinále a dál postoupil „šťastný poražený".SŠ Bohemia II – SOŠ a SOU technické Třemošnice 3:2

Jedno z nejlepších utkání turnaje. Hrálo se nahoru dolů s množstvím dramatických okamžiků na obou stranách. Po úvodní brance domácích mladíků z lycea Třemošnice otočila stav, aby si nakonec lyceisté dobyli vedení zpět.

Střední škola Bohemia I – SzeŠ a VOŠ Chrudim 1:0

Překvapivě těsné vítězství starších lyceistů, když zemědělka po vysoce disciplinovaném a taktickém výkonu zle zatápěla favoritovi z rychlých brejků. Nejlepším hráčem Bohemky byl gólman Podaný.

Semifinále:

SPŠ Chrudim – Střední škola Bohemia II 0:0, PK 3:1

Taktické utkání s minimem šancí na obou stranách musel rozhodnout penaltový rozstřel, který zvládli lépe průmyslováci.Střední škola Bohemia – Hotelová škola Bohemia 5:1
Lyceisté v utkání zjevně šetřili síly, přesto byla jejich výhra naprosto přesvědčivá.

Finále:

SŠ Bohemia Chrudim I – Střední průmyslová škola Chrudim 1:1, PK 3:4

Domácí obhájce trofeje z posledních tří let šel brzy do vedení, na které však soupeř stačil odpovědět. S přibývajícím časem se zápas stále více dostával do taktické polohy, kdy už nikdo nechtěl udělat chybu. Penaltová loterie rozhodla o výhře průmyslováků. Poprvé v historii turnaje tak vítěz nevyhrál jediné utkání v základní hrací době, avšak s bravurou zvládal rozhodující momenty.

Superfinále:

Absolventi SŠ Bohemia – ALL STARS 1:1, na PK 6:7

Absolventi šli do vedení, ale nejlepší vybraní hráči turnaje vyrovnali Opinou po krásné kombinační akci. Mužstvo absolventů si udržovalo po celé utkání mírnou převahu a snažilo se do samotného konce střetnutí rozhodnout. Obrany však v celém klání dominovaly, a tak znovu rozhodoval dramatický penaltový rozstřel.

Jaromír Pecina, ředitel turnaje: „Těší mne, že turnaj stále prodlužuje svoji historii a tradičním účastníkům se líbí. Já se s nimi velice rád opětovně každoročně setkávám a často vzpomínáme. Příjemným zpestřením byly také naše děti ze Základní školy Bohemia, které dokázaly vytvořit skvělou diváckou kulisu. Chválím výkony roztleskávaček, pochutnali jsme si na Drinku 2017 Diany Dvořákové, zcela mimořádná byla taneční vystoupení mistryně světa Aničky Váňové, studentky IV. ročníku.

Po sportovní stránce se opět uk&aacu te;zala dobrá konkurence hráčů všech zúčastněných škol. Zklamáním byly výkony „hotelovky", kterou jenom „šťastná karta" při losu provázela celým turnajem. Naopak velice sympatické výkony podala družstva „integrovky" a především Třemošnice, která se odhodlaně postavila domácím favoritům a sehrála velice sympatické a pohledné zápasy. Bohužel naše mužstva ustoupila ze slávy, na kterou jsme si v posledních letech zvykli. Povedenou novinkou bylo utkání absolventů proti výběru turnaje. Gratuluji vítězům k jubilejnímu titulu a děkuji rozhodčím Oldovi Blešovi, Michalu Smitkovi a Vojtovi Filipi i mediálnímu partnerovi Chrudimskému deníku." (rp)