Tohle se tedy v chrudimském táboře nečekalo ani ve snu. Už týden před zápasem bylo jasné, že hráčů Rabbitohs se z různých důvodů k zápasu do Berouna moc nevydá. Nakonec se při odjezdu sešlo třináct statečných, kteří byli odhodláni na hřišti nechat vše a porvat se s berounskou Lokomotivou o cenné body do tabulky.

Vyhlídka, že zápas „králící" odehrají bez střídání byla strašlivá, zvláště když venku panovaly tropy a rtuť teploměru šplhala k 34 stupňům.

Po příjezdu na místo zápasu mohl hosty uklidnit fakt, že tým Lokomotivy se také nesešel v příliš vysokém počtu a Rabbitohs rázem nebyli v tak nevýhodné pozici. Utkání bylo z těchto důvodů zkráceno a hrálo se pouze dvakrát třicet minut. Po patnácti minutách navíc byly kvůli vysoké teplotě nařízené přestávky na pití.

V samotném utkání se Chrudimští prosadili už ve 3. minutě, kdy na obrané třicítce získal míč Oldřich Chrbolka a 70ti metrovým během donesl míč přímo pod háčko. Z následné konverze se nemýlil Ondřej Preininger a skóre bylo 6:0 pro Chrudim.

Netrvalo dlouho a po rychlé akci na pravé straně vzal míč Řičica, přeběhl hřiště na šířku a u levé lajny přihrál na Šimona Dvořáka, který položil try. K těžké konverzi se postavil Zdeněk Linhart, který jí však dokázal proměnit.

V 8. minutě v útoku zahrozil Beroun, ale jednu z přihrávek dokázal zachytit Preininger a obraně domácích utekl. Konverzi znovu  prokopl Linhart – 18:0.

O sedm minut později rozehrávali hosté odpískaný ofsajd, hned první pokus pro ně dopadl výborně a po kombinaci přihrávek přenesli hru z pravé strany na levou, kde další try přidal Zbyněk Horník. Linhart tentokrát těžký kop neproměnil.

Deset minut před koncem poločasu se po sérii útoků Berouna dostal míč během dvaceti vteřin od chrudimské try line až na polovinu. Tam se k němu dostal Chrbolka. Z obrany Lokomotivy si udělal doslova slalomovou dráhu a znovu položil přímo pod branku. Chrudimský kopáč Linhart se nemýlil.

V poslední minutě prvního poločasu se po nepřehledné situaci dostal k míči Chrbolka a jak jinak to mohlo dopadnout, než dlouhým a úspěšným během. Linhart se kopem nemýlil a stanovil tak skóre prvního poločasu na 34:0 pro hosty.

Druhý poločas začal stejně jako ten první a už po třech minutách se prosadil Preininger, Linhart však konverzi neprokopl.

V 37. minutě byl u míče Šimon Dvořák, když si do něj naběhl berounský Dolák, který se však se zlou potázal. Dvořák jako kdyby se na chvíli proměnil v lokomotivu a soupeře bez milost zválcoval. Tato situace měla dohru hned o minutu později, kdy frustrovaný Dolák neunesl nastalou situaci a pěstí udeřil do krku Linharta. To zapříčinilo malou strkanici týmů. Chrudimští hráči se však nenechali vyprovokovat a tak jediný trest udělil rozhodčí berounskému hráči.

Výhodu jednoho muže v poli využili Rabbitohs, když Řičica nahrál Vítu Čáslavkovi, který se ještě stihl rozhlédnout a po té si to namířil přímo do try zóny. Čáslavka se postavil i ke konverzi a bezpečně jí prokopl.

V 52. minutě předvedl Chrbolka naprosto neuvěřitelný běh, když na své polovině získal míč a obránce po něm již natahoval ruce, chrudimský útočník se však z této situace dokázal vymanit a proběhl snad přes všechny hráče Berouna až do try zóny. Linhart konverzi prokopl - 50:0.

Hned po rozehrávce chytil míč Řičica a proběhl obranou až pod háčko, kde ještě předal míč Mirku Pavlíkovi, který položil svůj první try v této sezóně. Ke konverzi se postavil netradiční kopáč Martin Pachman a byl úspěšný.

Další podobný běh předvedl Čáslavka v 58. minutě a stejně jako Řičica ještě pod háčkem přihrál na Horníka, ten bez problémů položil další try Chrudimských.

Utkání zakončil v poslední minutě Čáslavka, který proběhl přes tři čtvrtiny hřiště po lajně a položil. Z obtížné pozice konverzi prokopl Linhart a dovršil tak konečné skóre 68:0.

Zápas zhodnotil hrající trenér Tomáš Řičica: „Hráči se snažili plnit pokyny, co jsme si dali před zápasem. Práce roje byla dobrá, alespoň ze začátku, než ho slunko úplně uvařilo. Hodně jsem využívali rychlosti Oldy Chrbolky, ten stoprocentně splnil naše očekávání. Ve druhém poločase kluci nastoupili trošku ukolébaní výsledkem, pak se ale zase probudili a vycítili, že mohou přivést domů dobrý výsledek. Z pohledu trenéra bych proto řekl, že se zápas povedl, přesto tam byla ale spousta chyb. Přes léto tak budeme mít na čem zapracovat."