Po úspěšném I. Chrudimském Rallye Sprintu je na dnešní den připraveno pokračování v prodloužené verzi. Ve druhém ročníku se RZ prodlouží ze 4,3 km na 9,4 km díky tomu, že původní přejezdová trať se na tento ročník stala ostrou RZetou.

„Depo bude v Medlešickém pivovaru, kde je zajištěné perfektní zázemí a občerstvení jak pro závodní jezdce, tak i pro diváky,“ říká pořadatel Martin Kučera.
Depo bude otevřené od šesti hodin, kdy budou přejímky, a od sedmi hodin začnou tréninkové jízdy. Po deváté hodině se počítá s plánovaným startem 1. RZ. Ukončení závodu se předpokládá mezi 17. a 18. hodinou.

Celkem se pojede šest měřených RZ, u kterých se časy sčítají. Vyhlášení bude probíhat cca 30 minut po dojetí posledního vozu.

„Chtěl bych poděkovat obcím Medlešice, Třibřichy a Dřenice za umožnění této akce, kdy se sjedou závodní jezdci z celé republiky, aby porovnali síly svých strojů a vlastních dovedností,“ dodává Kučera.

Stejně jako v loňském roce bude předjezdcem dnešní Rallye Sprint chrudimský místostarosta Roman Málek.

„Startovat se bude na rozcestí za Medlešicemi směrem na Markovice, před železničním přejezdem se trať stáčí na Třibřichy. V Třibřichách za školou se pojede ostře doprava po silnici mezi domy na mostek a esovitými zatáčkami na hlavní silnici směrem na Dřenice.

Ve Dřenicích jsme připravili pro jezdce několik zpomalujících retardérů a šikanu kolem autobusové zastávky, které zaujmou i oko diváka. Cíl bude za Dřenicemi asi 200 m před rozcestím na Medlešice. Po polední pauze se směr otočí a jezdci se budou muset vyrovnat se změnou sklonu zatáček i celkovou charakteristikou tratě,“ popisuje průběh dnešního závodu pořadatel Martin Kučera.