Trenér Felipe Conde věří, že se nebude opakovat situace z loňského roku, kdy jeho mužstvo skončilo v italské Padově na čtvrtém místě.

V nejvyšší domácí soutěži čtyři kola, čtyři výhry. Se začátkem ligy jste spokojen?
V přípravě jsme měli mnoho problémů a to náš plán trochu zdrželo. Hráči ukázali velkou snahu a to je velmi důležité pro zvýšení psychické síly týmu. Začátek ligy byl dobrý. Hráli jsme proti dvěma favoritům soutěže a neztratili ani bod. Ale stále se musíme zlepšovat a já věřím, že časem budeme ještě lepším týmem. Všichni hráči jsou nyní bez zranění připraveni na start Ligy mistrů.

Co se musí změnit, aby Chrudim nedopadla v Srbsku stejně jako před rokem, kdy z Main round nepostoupila?
Nemyslím si, že se musí něco změnit. Pracovali jsme a vyvíjíme se. Všechny předchozí ztráty slouží k poučení. Musíme mít na paměti, že vždy předvedeme to nejlepší. Chci vyhrát každý zápas, ne vždy se to povede, ne vždy předvedeme stoprocentní výkon, ale v rámci naší strategie musíme předvést to nejlepší, co jde. Vloni v Itálii jsme odehráli dva skvělé zápasy. V posledním utkání hrály roli dva faktory, řada hráčů byla oslabena virózou a navíc jsme prostě měli špatný den. To se ve sportu stává. Nesmíme opomenout, že dva ze tří postupujících týmů z naší skupiny se nakonec dostaly až do Final Four. Myslím si, že srbská skupina je ještě více vyrovnaná a my nemůžeme vypustit jediný moment.

Máte dostatečné množství informací o soupeřích?
Mám ohromné množství informací o španělském a ukrajinském týmu. Viděl jsem čtyři utkání každého soupeře. O Kragujevaci máme trochu méně informací, protože má zablokované mezinárodní přenosy. Část momentů ze zápasů jsem ale také viděl.

Se španělským mistrem a současně jedním z nejlepších týmů na světě jste se utkali před dvěma lety a podali skvělý výkon. Posunula se Chrudim od té doby dopředu?
Ano, na našem týmu vidím značný posun. Moji hráči mají daleko větší repertoár možností, co zahrát a zlepšila se i jejich taktická vyspělost. Jsme více připraveni, sebejistí a musíme to předvést na hřišti. Navíc hráči vědí, do čeho jdou a znají tento typ utkání. Každý ví, že se podobné zápasy rozhodují detaily, a proto musíme být celou dobu koncentrovaní. Také Španělé se od utkání v Mariboru posunuli a mají ještě větší škálu kvalitních hráčů a variant útoků. Věřím, že odvedeme kvalitní výkon. Všechny tři zápasy budou náročné, utkáme se se třemi skvělými týmy. Musíme udělat vše pro kvalitní reprezentaci Chrudimi, českého futsalu a přivézt postup.

Duel Fortuna národní ligy mezi MFK Chrudim (v červenočerném) a FC Hradec Králové.
Komentář Petra Dejnožky: Pes, co štěká, nekouše

Rozpis zápasů Chrudimi v Lize mistrů:
středa 3. 10., 20:30: Kragujevac - Chrudim
čtvrtek 4. 10., 18:00: Chrudim - Inter FS
sobota 6. 10., 18:00: Cherson - Chrudim

Petr Dejnožka