Pokud v utkání hraném od 20.05 před kamerami ČT zvítězí, mohli by následně v případě další domácí výhry slavit titul už v neděli.

NERVY A EMOCE

Vedení v sérii se Era-Pack ujal na domácí půdě v utkání hraném před deseti dny. A nerodilo se lehce. Chrudim dokonce dvakrát prohrávala, než se zlepšeným výkonem ve druhé půli dopracoval k výhře 6:4. „Na můj vkus bylo utkání hodně nervózní z obou stran. Benago bylo na začátku hodně podrážděné. Asi by to chtělo trochu ukrotit," řekl chrudimský kapitán Lukáš Rešetár, který k výhře výrazně přispěl

dvěma brankami. „Nám se utkání moc nepovedlo, udělali jsme spousty chyb a neplnili jsme některé věci, na kterých jsme se domluvili. Soupeře jsme pustili do hry více, než jsme chtěli. I za stavu pět-dva bychom měli zápas dohrát lépe. Musíme se z toho ponaučit," dodal kapitán. Mezi Brazilci obou celků to na palubovce jiskřilo. Jak to vnímají spoluhráči Češi?

„Jsou namotivovaní. Kamarádí se před zápasem a po zápase, ale během něj hrají na nože. Nadávají si a řadě věcí ani nerozumíme, ani nechceme rozumět," prohlásil Rešetár. „Zápas byl hodně nervózní, byly tam spory a strkanice. Všechny fauly obě strany komentovaly, což nebylo pro rozhodčí lehké, ale docela utkání ustáli. My Češi tohle vnímáme, někdy se je snažíme ukrotit, ale někdy se také do šarvátek zapojíme. Myslím si, že to akorát vyvádí tým z koncentrace," říká Rešetár.

OSLAVY UŽ V NEDĚLI?

Dnes pokračuje finále ve Zruči nad Sázavou, ale už bez Marcela, který uviděl červenou kartu. Nad jeho vyloučením mimochodem kroutil hlavou i reprezentační trenér Tomáš Neuman. „Je zvláštní, že takový hráč jeho formátu a zkušeností neunese nejdůležitější utkání sezóny. To samé udělal už loni za Teplice," připomněl.

Jak moc bude Benagu chybět? „Marcelo je jejich tvůrce hry. Někdy zase jejich hru brzdí. Je nepříjemný při power play, kterou bude muset Benago změnit. Spíš bych viděl problém v tom, že jim ubyl jeden hráč. Zřejmě budou střídat jen šest lidí do pole. To by mohla být naše výhoda vzhledem k tomu, že se hrají další zápasy hned po sobě v pátek a v neděli. Budeme je chtít rozhodně napadat, aby to měli těžké a do neděle měli hodně málo sil," prozradil Lukáš Rešetár. Právě v neděli je totiž v Chrudimi na programu třetí utkání série. Pokud Era-Pack zvítězí dnes ve Zruči, mohl by v něm slavit před domácími fanoušky titul. (mp,spa)