Rok 2012 byl vyhlášen Chrudimským rokem sportu a odstartuje hned 1. ledna 33. ročníkem Novoročního běhu Josefa Poupěte.

Čtyřkilometrový závod začne v 15 hodin u Divadla Karla Pippicha, prezence účastníků je již od 13.30 hodin v Malé scéně divadla, kde bude také šatna a uskuteční se tam i vyhlášení výsledků. Startovné činí 20 Kč (každý obdrží cenu a upomínku). Pozadu týž den nezůstanou ani členové Klubu českých turistů, kteří vyrazí k rozhledně Bára (trasa na 14 km) od mostu u Tesca v čase 11.11 hodin. Ze sportovců našeho okresu bude zřejmě nejdále sportovat pětinásobný vítěze Rallye Dakar v kategorii čtyřkolek Josef Macháček z Konopáče u Heřmanova Městce, který na Nový rok zahájí další ročník této prestižní soutěže, která se letos jede v Argentině, Chile a Peru.

Ze sportovců Chrudimě lze očekávat největší úspěchy v roce 2012 tradičně od futsalistů Era-Packu, kteří v této sezoně Chance Futsal ligy usilují již o osmý mistrovský titul a 10. ledna je čeká finále Poháru FAČR v hale Bohemians Praha.

Místní fotbaloví příznivci jsou zvědaví, jak se podaří navázat nováčkovi České fotbalové ligy MFK Chrudim na neskutečně úspěšný loňský rok, kdy neprohrál ani jeden mistrovský zápas a drží sérii neporazitelnosti již ve 31 utkáních. Není proto divu, že přezimují v čele tabulky s nevídaným náskokem dvanácti bodů před favorizovanými týmy Kunic a Pardubic.

Opravdové sportovní žně budou mít fanoušci i v mezinárodním měřítku. Světový hokejový šampionát se uskuteční v květnu ve Švédsku a Finska, kde budou čeští reprezentanti obhajovat loňský bronz. O měsíc později se bude konat na Ukrajině a v Polsku fotbalové mistrovství Evropy a čeští fanoušci měli štěstí, že národní tým bude hrát všechny zápasy základní skupiny v nejbližším možném místě - v polské Wroclawi.

Sportovním vrcholem příštího roku bude letní olympiáda v Londýně, kam to bude mít případný návštěvník z Česka rozhodně blíž, než před čtyřmi lety při OH v čínském Pekingu.

Jak napovídá uvedená upoutávka, tak se příznivci sportu v roce 2012 rozhodně nebudou nudit při fandění svým oblíbencům. Ale rozhodně by bylo ještě lepší, kdyby se zapojili do sportovních aktivit sami!