Devatenáctiletý rychlobruslař Roman Vodička překonal limit pro start na juniorském MS 2011. Mladík z vesnice Horní Bradlo na Chrudimsku je již pátý rok členem NowiS TEAMu trenéra Martiny Sáblíkové Petra Nováka. Zpráva o tom, že se Vodičkovi podařilo časem 1:57,7 v závodě na 1500 m vybojovat účast na únorovém MS juniorů ve Finsku, zastihla reprezentačního kouče Petra Nováka v Moskvě.

Předpokládal, že na juniorském MS 2011 bude reprezentovat pouze 18letá Karolína Erbanová, ale tuze rád k ní nyní dopíše o rok staršího Romana Vodičku, studenta sportovního gymnázia v Novém Městě na Moravě.

Rychlobruslařské juniorské MS 2011 se vrátí na otevřený ovál finského města Seinajöki po šesti letech. V zimě 2005 na něm trenér Petr Novák přivedl k první prestižní mezinárodní medaili, k prvnímu bronzu na juniorském MS, tehdy sedmnáctiletou Martinu Sáblíkovou. „Tenkrát jsem začal věřit, že i my, ze země bez dlouhé ledové dráhy, jen s rybníky, které sem tam zamrznou, se i to té nejužší světové špičky přece jen probijeme,“ vzpomíná trenér - vizionář.

Tomu dělá nyní největší starosti obleva, která v Česku vládne a která komplikuje jeho svěřencům přípravu. „Moc bych si přál, aby alespoň na nějakou ledovou dráhu mohli co nejdřív doma i další nadšenci rychlobruslení. Limity pro starty na světových soutěžích jsou přísné, jako v historii dosud nikdy. A vidíte, už se to podařilo sedmému závodníkovi,“ poukazuje trenér Petr Novák na Vodičkův úspěch.

Rozhovor s Romanem Vodičkou se pokusíme přinést v příštích dnech.