Jako první jsme vyzpovídali duo brankářů – Tomáše Mellera a Jakuba Žďánského.

Co znamená ve futsalovém světě, když se řekne FC Barcelona?
Tomáš Meller: Momentálně patří mezi nejlepší kluby na světě. V posledních dvou až třech sezonách se jim podařilo ve Španělsku dostihnout El Pozo a Inter Movistar. Její sestavu tvoří převážně reprezentanti Brazílie a Španělska a jména Wilde, Gabriel, Torras, Fernandao, Lin nebo Javi Rodriguez zná celý futsalový svět.
Jakub Žďánský: Jako velký fanoušek Barcelony ve velkém fotbalu se moc těším, že se ERA-PACK představí v katalánské Barceloně. Zahrát si ve Španělsku proti nejlepšímu domácímu týmu, to je nádherná představa. Do Barcelony určitě pojedeme bojovat, předem se nevzdáváme. Navíc v této fázi se ze soupeřů už příliš vybírat nedá, takže nám ani nic jiného, než bojovat a hrát srdcem, nezbývá.

Skupina v Barceloně určitě nebude procházka růžovým sadem. Co si myslíš o dalších soupeřích - Araz a Eidhoven?
Tomáš Meller: V této fázi UEFA Futsal Cupu již nenarazíme na slabého soupeře. Za Eidhoven hrají hodně hráči arabského původu a budou hrát asi podobným stylem jako mistři Belgie, se kterými jsme hráli skupinu v Polsku. V Arazu hraje hodně naturalizovaných Brazilců a tvoří základ reprezentace Ázerbájdžánu, se kterou jsme dvakrát hráli na ME v Maďarsku.
Jakub Žďánský: Z Arazu sice odešlo několik hráčů do ukrajinského Uraganu Ivano-Frankovsk, ale Ázerbájdžánci jistě doplnili kádr velmi kvalitně. Myslím si, že hráči, jako je Biro Jade, se však nahrazují těžko. Eindhoven bude něco podobného, jako náš soupeř ze skupiny, belgické Chatelineau. Tedy hodně kvalitní tým, ve kterém působí mnoho hráčů marockého původu, kteří jsou na tom skvěle technicky, ale hůř fyzicky.

(pp)