Ve čtvrtfinále první fustalové ligy by pardubický Torf proti Era–Packu Chrudim favorizoval asi jenom blázen. Ovšem, že Chrudim nastřílí v jednom utkání sedmnáct branek, nečekal nikdo. A už vůbec ne kapitán Torfu ROMAN MALÝ (34).
„Sešlo se toho víc. Někteří hráči měli futsal zakázaný z velkého fotbalu, pak nějaká zranění… Museli jsme některé hráče oprášit a vzít i mladíky, kteří s námi nehráli. Dopadlo to, jak to dopadlo,“ vyprávěl po debaklu 1:17 smutný pardubický kapitán.
Máte za sebou víc než dvě stovky startů v první lize. Byl debakl 1:17 vaším nejhorším futsalovým zážitkem?
Jasně to vede (hořce se usměje).

Nelitujete tedy, že jste do play off vůbec postoupili?
To zase ne. Chcete vyhrát každý zápas, ale nikdo nemohl počítat s tím, že sestava, která udělala postup do osmičky, se za měsíc úplně rozpadne.
Jak jste si na hřišti připadal, když jste dostávali jeden gól za druhým?
Jako když si hraje kočka s myší. Létali jsme od ničeho k ničemu, s míčem se moc nepotkáte, a když už ano, jste totálně bez síly s ním něco dopředu udělat.
Šlo takové kanonádě vůbec nějak zabránit?
Vždycky to jde. Era–Pack je ale prostě hodně dobrý. Určitě dal některé góly hodně lacino. S narůstajícím skóre šla pak naše psychika dolů a dohrávali jsme zápas z povinnosti.
Nastal nějaký moment, kdy jste si říkal, že je definitivně zle?
Abych se přiznal, tak jsem trochu tušil průser, už když jsme se scházeli. Že z toho bude ale takový výbuch, to mě nenapadlo.
Překvapivě jste se snažili hrát docela dost aktivně. Nebylo by lepší spíš umíchat pevný obranný beton?
Na Chrudim můžete hrát aktivně, nebo zezadu, stejně si skuliny najde. V předchozích zápasech jsme zkoušeli hrát víc zezadu a rozebrali nás stejně. Proti Chrudimi není obrana. I ten beton by časem zdolala. Je někde úplně jinde.
Romane, z pohledu zkušeného hráče, není k vzteku, že se půl roku honíte za play off, pak se tam dostanete a kvůli fotbalu někteří hráči nepřijdou?
Koušu to ještě teď. Když jsem hrál v Mýtě, stíhal jsem futsal i třetí fotbalovou ligu. Neměl jsem s tím problém. Nechápu, proč by to mladí kluci nemohli stíhat. Fotbal hráli v sobotu, futsal byl v neděli. V pohodě mohli jít hrát i za nás, ale nevím, jaké mají kluci v klubech smlouvy. Rozumím tomu, že si asi nechtěli dělat problémy.
Když mladému fotbalistovi jeho fotbalový trenér pohrozí, že jakmile ho uvidí na futsale, v týmu skončí, tak se vašim hráčům není co divit…
Jasně, také jim nic nevyčítám. Rozhodli se, jak se rozhodli. Nic se nedá dělat.
Kdybyste byli kompletní, byla by série vyrovnanější?
To asi jo, ale říkat, že bychom nad Era–Packem vyhráli, to by bylo hodně troufalé. Určitě bychom byli důstojnějším soupeřem.
V základní části jste s Chrudimí dvakrát prohráli jenom o dva góly. To skutečně takovou roli hráli tři chybějící hráči?
Ono je potřeba se na ty zápasy podívat i z jiného úhlu. První zápas jsme hráli v nafukovací hale v Pardubicích, kde je hodně specifické prostředí, které Chrudimi nesedělo. V odvetě potom byli reprezentanti na Euru, chytal náhradní gólman a moc mu to nevyšlo. S Chrudimí v plné síle může hrát vyrovnaně jenom ten, kdo futsalu dává úplně stejně jako Era–Pack.