Prezident klub FRANTIŠEK TICHÝ ale říká, že se soupeře nebojí, a fanouškům slibuje, že udělá vše pro to, aby toto utkání mohli sledovat na televizních obrazovkách.

Minulý týden jste se zúčastnil s delegací ERA-PACKu losu Elite round v sídle UEFA, jaké jste si odvezli zážitky?
Předně musím říci, že náš klub měl v Nyonu nejpočetnější delegaci ze všech postupujících klubů a bylo vidět, že jsme uznávaným a respektovaným týmem. Pochopitelně jsme tam potkávali staré známé, diskutovali se zástupci Slov-Maticu Bratislava, italského mistra Marca Futsal a na obědě jsem byl s prezidentem srbského Ekonomacu Kragujevac.

Jel jste tam s nějakou vizí, jak by podle vás vypadalo ideální složení skupiny?
Cestou do Nyonu jsem si v duchu přál Barcelonu. Říkal jsem si, že v tom případě nebudeme tolik svázaní a pod tlakem, protože to je soupeř, kterého lze překonat jen těžko. Také jsem si vzpomněl na tu dobu před 20 lety, kdy jsme ve Rváčově zakládali náš klub, a představoval jsem si, jaké by to bylo, kdybychom teď jeli do Barcelony a postavili se proti nejsilnějšímu klubu Evropy a možná i světa… To byla úžasná představa a uvědomoval jsem si, že taková šance se nemusí opakovat. Nikdo neví, co bude za rok, za dva…

Takže se vám to splnilo…
To ano, ale v době, kdy začal los, se mi proháněly hlavou zase jiné myšlenky. Začal jsem si říkat - proč si to s Barcelonou nerozdat až ve Final four, třeba v pardubické ARENĚ? Takže jsem si přál jet do Lisabonu a utkat se se Sportingem, s nímž jsme před rokem sehráli remízový zápas. Los nám to vlastně i přál a asi by na to i došlo. Jenže do skupiny k Barceloně z našeho koše nalosovali maďarský Györ, ale protože ten s Barcelonou v předchozí fázi UEFA Cupu již hrál, přeřadili ho ke Sporingu. A nás hned nato vytáhli z osudí a to nás poslalo do Španělska. Teď ale musím říci - jsem za to rád.

Nemáte obavy ze síly Barcelony? Sám jí označujete za možná nejlepší tým světa…
Nebojím se. Vyzkoušeli jsme si v minulosti zápasy s Dinamem Moskva nebo Interem Movistar a na ty jsme neměli. Ale loni jsme remizovali s finalistou UEFA Futsal Cupu Sportingem Lisabon, velmi dobře jsme zahráli i se španělskou Murcií a ověřili jsme si, že se s nimi dá hrát. Víme a máme vyzkoušené, že se proti takovým soupeřům můžeme postavit, pokud budeme hrát aktivně a ofenzivně. Tak, jako před rokem v Lisabonu.

A co jména dalších soupeřů? Jste spokojený?
Já jsem si moc přál mít ve skupině Eindhoven. Jeho jméno má zvuk, Nizozemsko je fotbalová země, takže z jeho účasti v naší skupině jsem měl radost. Když se tahal poslední člen skupiny, toužil jsem dostat italské Montesilvano. Nakonec z toho byl mistr Ázerbájdžánu, což není tak špatná volba, Araz Naxcivan je určitě varianta, než hrát s Kairatem, kterému jsem se toužil vyhnout. Takže se složením skupiny spokojený jsem.

Cestou na los už přebolela několik dnů stará zpráva o tom, že nebudete pořádat doma?
Tušili jsme, které kluby dostanou pořadatelství - v tom jsme se nespletli - a věděli jsme, že naše šance není velká. Předpokládali jsme, že se bude rozhodovat mezi námi a italským celkem Marca Futsal a UEFA se přiklonila na stranu Italů. Prvotní zklamání byla velké, ale v době kdy jsme jeli na los, už to bylo částečně zapomenuté, nepřemýšleli jsme o tom. Ale ukázalo se, že na získání pořadatelství je stále větší tlak a v této fázi soutěže bude stále obtížnější uspět.

Hovořili jste po losu se zástupci některých soupeřů ve skupině?
Mluvili jsme se zástupci Barcelony, protože jsme s nimi probírali možnost, že by mohli v prosinci přijet na turnaj do Čech. Navíc jsme s nimi diskutovali na téma možnosti odkoupení práv na přímý přenos utkání ERA-PACKu s jejich týmem v Elite round. Dostali jsme informaci, že prodají práva některé ze španělských televizí a s ní pak budeme jednat my.

Takže existuje reálná možnost, že by se utkání s Barcelonou objevilo i v některé z českých televizí?
Mě už se nechce nic slibovat, podobně jsme sibovali i to, že budeme pořádat doma… Ale uděláme všechno pro to, aby ten zápas v televizi byl, už kvůli všem, kteří se historicky okolo našeho klubu, fungujícího již přes 20 let, pohybovali, nebo pohybují. I pro naše hráče, zejména pro ty starší, to bude určitě vrchol kariéry a zaslouží si, aby ho jejich rodiny, stejně jako i další naši fanoušci, mohli sledovat v televizi.

Do Elite round zbývá ještě necelý měsíc, nepřemýšlíte o tom, že byste sestavu ještě vyztužil nějakou hráčskou posilou?
Soustředíme se na práci s kádrem, který máme. Budeme se snažit připravit hráče, kteří jsou v rekonvalescenci, což jsou Douglas a Paulinho. Až se vrátí Cacau z Brazílie, kde je jako asistent české reprezentace, budeme určitě zvažovat i tuto možnost, nicméně na 99% si myslím, že tým posilovat nebudeme. Pojedeme se do Barcelony poprat o postup, myslím ale, že šanci má dostat ten kádr, který máme k dispozici a který je dostatečně kvalitní.