Teď o víkendu vyhráli v domácím prostředí mezinárodní turnaj Mitropa Cup 2009. Ve zbytku sezony už bude nejlepší klub v České republice zajímat jen domácí ligová soutěž. V té Východočeši útočí na obhajobu mistrovského titulu. Chrudimský trenér Ota Stejskal (na malém snímku) považuje za největší konkurenty v boji o český primát Teplice a Tango Brno.

Můžete zhodnotit vystoupení svých svěřenců na mezinárodním turnaji Mitropa Cup 2009, v němž jste vybojovali prvenství?

Turnaj jsme vyhráli, a proto naši účast lze hodnotit pozitivně. Herně nám to  sice někdy dost skřípalo, zvláště v v semifinále s rakouským celkem Stella Rossa Vídeň. Za stavu 4:0 jsme soupeře podcenili, ten skóre obrátil na 4:5 a museli jsme znovu zabrat, abychom zápas vyhráli (8:5). Pět obdržených branek bylo však velkým zklamáním. Ve finále s maďarským celkem Colorspectrum Aramis Budapešť jsme již nic neponechali náhodě. I bez několika opor jsme dokázali přesvědčivě vyhrát. Kvalita soupeřů odpovídala jejich postavení v evropském žebříčku.

PODÍVEJTE SE VE FOTOGALERII NA MOMENTKY Z VÍKENDOVÉHO MITROPA CUPU, ZPRAVODAJSTVÍ NAJDETE ZDE

Mezinárodní vrchol sezony má již Era-Pack za sebou. Nemůže tento fakt zapříčinit u některých hráčů výkonnostní stagnaci?

Určitě ji už způsobil. Prospělo by nám větší volno, odpočinek, možnost  přijít na jiné myšlenky a pak se dát se zvýšeným úsilím do intenzivního trénování. Musíme se dobře připravit na blížící se play off.

Na české poměry silný chrudimský kádr jistě bude znovu útočit na vedoucí příčku ligy. Není však současná síla celého kádru pro českou ligu tak trochu luxusem?

Myslím si, že není. Momentálně máme k dispozici deset hráčů do pole. Ale  v případě zranění musíme mít připravenou adekvátní náhradu. Ideální stav je mít v kádru 12 hráčů do pole. Určitě by nám však prospěla částečná obměna kádru, kde by již nedostávali šanci hráči, kteří na sobě nechtějí pracovat a jsou na pokraji svého výkonnostního zenitu, nebo dokonce za ním. Jednou to musí přijít, oddalovat to nelze, i když před tím, co tato generace v dresu Era-Packu dokázala, lze jen smeknout. Musíme však hledět i do budoucnosti, chceme–li své postavení na domácí i zahraniční scéně dlouhodobě udržet.

Nedal byste raději přednost intenzivní práci s mladými perspektivními hráči, kteří by v budoucnu měli tvořit základní kostru týmu?

Určitá socializace mladých hráčů do stávajícího kádru je podle mého názoru  jediným východiskem a oživením práce v současnosti. Navíc je z čeho brát. Práce s mladými je pro mě osobně prioritou a v hlavě mám již konkrétní představy. Nevím však, budou–li se krýt s představami klubového managmentu…

Kdo je podle vašeho mínění největší konkurent Era-Packu v lize?

Samozřejmě to je Balticflora Teplice, protože se jedná o plně profesionální  klub. To musí být někde vidět. Dále Tango Brno, kde je víc než patrná hráčská kvalita a velký entuziasmus. V play off ale nelze nikoho podceňovat. Česká liga je letos vyrovnaná, oproti minulým sezonám sehrajeme víc těžších zápasů, což je pro další rozvoj tohoto sportu v České republice a všech týmů v nejvyšší soutěži jen dobře.