Před tímto střetnutím se tým Chrudim Rabbitohs nacházel na čtvrté pozici s dvoubodovou ztrátou právě na hradeckou Slavii.

Chrudimští se na jaře nepotýkají s přílišnou formou a i přes povedený začátek soutěže si v posledních dvou kolech připsali dvě porážky a vše chtěli odčinit právě proti sousedovi z tabulky.

Hned po začátku zápasu bylo jasné jakým směrem se bude utkání ubírat. Téměř celá čtyřicetiminutovka se odehrávala na straně Rabbitohs, ale Slavisté nedokázali najít recept na výbornou obranu Chrudimských. Zatímco obranu mají „králici" nejlepší v lize, o které se pochvalně vyjádřil i trenér rugby-leagové reprezentace ČR Ladislav Cintler, v útoku to skřípe. Tento neduh potvrdil i první poločas v Hradci, ve kterém se Chrudimští nezmohli na jediný útok, ale prohrávali pouze o 4 body za jedno položení Slavie. Skóre před druhou půli bylo tedy z pohledu hostů hratelné.

Bohužel pro chrudimský tým se obrázek hry příliš nezměnil a hradecká Slavia měla stále navrch. Ke smůle Chrudimi se jí ve druhé části zápasu zranili tři hráči a zbytek utkání musela dohrát prakticky bez střídání. Tento fakt stál hosty mnoho sil a vyčerpání hráčů, kteří nestíhali držet pevnou obranu bylo zákonitě potrestáno. Hradec se během druhé půle prosadil hned několikrát. Za Chrudim dokázal skórovat pouze Zbyněk Horník a Michal Stoklasa. Jednu úspěšnou konverzi koplTomáš Řičica. To však bylo ze strany hostů vše a smutnou zprávou jsou i tři hráči, kteří během zápasu, respektive po jeho skončení, byli nuceni odjet do hradecké nemocnice.

Chrudimští tak doplatili na malou hráčskou základnu. Na tento problém upozornil zkušený hráč Rabbitohs Mirek Pavlík: „Dlouhodobě se potýkáme s nedostatkem hráčů. Proto vyzývám všechny, kteří by si rádi vyzkoušeli tento sport, aby se k nám přidali. Nové hráče přijímáme neustále a kdo by se k nám chtěl připojit má možnost každé úterý a středu od půl sedmé na Ploché dráze v Chrudimi.
Konečné skóre utkání:
Hradec K. – Chrudim Rabbitohs 30:10 (4:0).

Tabulka po 6. kole

1. Krupka 6 0 0 12
2. H. Brod 4 1 0 8
3. Hr. Král. 4 1 0 8
4. Chrudim 2 3 0 4
5. Beroun 1 4 0 2
6. Mikulov 1 4 0 2
7. Vrchlabí 0 5 0 0