V polovině prosince skončil termín podávání návrhů nominací sportovců do ankety Nejůspěšnější sportovci Chrudimska 2008.

U FRANTIŠKA RYŠAVÉHO, předsedy výkonného výboru Sportovní unie Chrudimska (zastřešuje 102 klubů a cca 15 tisíc sportovců), jsme se informovali, jaký zájem anketa vyvolala?
"Nejprve bych chtěl předeslat, že v posledních letech se vyhodnocování sportovců našeho regionu provádělo pouze v Chrudimi. Letos jsme využili nabídky agentury, která tyto akce zajišťuje v několika desítkách okresů ČR a dohodli spolupráci při jejím organizovaní. Oslovili jsme nejen naše kluby, ale i jiné organizace jako je Sokol, Asociaci školských sportovních klubů, či bývalý Svazarm, protože tělovýchovu neděláme jenom my. V řadu let existující krajské anketě se sportovci z našeho regionu příliš neprosazují, proto jsem rád, že letos vznikla samostatná anketa, oceňující pouze sportovce z Chrudimska. Chceme v ní navázat na zkušenosti s pořádáním ankety, která se týkala jenom sportovců z Chrudimě a myslím, že i mnozí sportovci z jiných míst okresu mají slušnou šanci se prosadit. V osmi stanovených kategoriích se většinou sešlo více než deset návrhů, takže odborná komise složená ze 45 zkušených sportovních funkcionářů, novinářů a osobností regionu nebude mít jednoduchou úlohu, koho vybrat mezi tři nejlepší."

Máte vy osobně nějaké favority na přední umístění v anketě?
Nechtěl bych nikoho jmenovat, ale myslím si, že určitě zabodují futsalisté mistrovského Era–Packu, kteří již několik let výborně reprezentují Chrudim v domácích i zahraničních soutěžích. Pestrý výběr je i v kategorii handicapovaných sportovců, vždyť na paralympiádě v Pekingu reprezentovali někteří závodníci z Léčebny Košumberka z AFK Chrudim. Ale rozhodně nechci někoho ovlivňovat v hodnocení a nechám se překvapit, jak to 10. února 2009 při slavnostním vyhodnocení v chrudimském Divadle Karla Pippicha dopadne. Věřím, že se tato akce vyvede a že v ní budeme moci pokračovat i v příštích letech.