Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

FUTSAL: S pohárem se Era-Pack rozloučili důstojně

Charleroi, Chrudim - V závěrečném utkání UEFA Futsal Cupu Era–Pack Chrudim rozstřílel Slovince.

18.11.2008

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Poslední hrací den čtvrtfinálové skupiny UEFA Futsal Cupu bylo již jasné, že český mistr Era–Pack Chrudim nemůže postoupit do Final Four mezi nejlepší čtyři kluby Evropy, ale šlo mu o vylepšení pohárového koeficientu, což se v závěrečném klání podařilo.

Chrudim – Gorica 8:2

Slovinský mistr také usiloval o třetí místo v prestižním turnaji a po oboustranně opatrném začátku utkání se ujal v páté minutě vedení po rychlém protiútoku Goranoviče. Za tři minuty ovšem Mikan nechytatelnou trefou do šibenice vyrovnal a v 10. minutě tečoval střelu Rešetára Vladyka – 2:1. Tým z Balkánského poloostrova ještě krátce po rozehrání srovnal Radiškovičem na 2:2, ale to byla jeho labutí píseň. Potom se již gólově prosazovali pouze svěřenci trenéra Oty Stejskala. Během dvou minut zajistili dvoubrankový náskok Era–Packu R. Mareš střelou ze střední vzdálenosti a vzápětí Rešetár skóroval z bezprostřední blízkosti. Do poločasu si Rešetár gólovou radost ještě zopakoval, když Kroulík mu naservíroval skvostnou přihrávku před opuštěnou branku – 5:2.

Ve druhém poločase si obul střelecké futsalky Petr Vladyka, který zaznamenal hattrick a celkem v zápase nasázel polovinu gólů svého mužstva. Slovinci od stavu 8:2 zkusili i power play, ale orazítkovali jen tyč.

Fakta – branky: Vladyka 4, Rešetár 2, Mikan, R. Mareš – Goranovič, Radiškovič. Rozhodčí: Šabanov (Rusko), Ligienza (Polsko). Poločas: 5:2.

Era–Pack: Meller, Hlouš – Popelka, M. Mareš, R. Mareš, Mikan – Kroulík, Sluka, Rešetár, Vladyka – Linhart, Velinský.

V závěrečném utkání turnaje remizoval belgický Action 21 Charleroi s Kairatem Almaty 4:4, což stačilo kazašskému mistrovi k postupu.

Autor: Petr Novák

18.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Chodba v přízemí chrudimské radnice. Odsud se teď do obřadní síně nikdo nedostane.

Opravy nahrávají snoubencům

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Pro voliče pojede do místních částí auto

Seč – Pro větší pohodlí voličů v nadcházejících parlamentních volbách vypraví vedení Seče pro obyvatele místních částí Hoješína, Počátek a Prosíček auto.