Tento tým, který je nováčkem nejvyšší soutěže, vznikl z rozpadlého klubu Mladé Boleslavi (loni třetí) a v jeho řadách hraje i několik borců z pražského Eco Investmentu (loni druhý), jenž přenechal prvoligovou licenci Balticfloře Teplice.

Se Slavií se proto počítalo na přední místa tabulky, ale mužstvo zatím zůstává za očekáváním. Momentálně drží sedmou příčku s 20 body a bude mít ještě hodně starostí s postupem do osmičlenného play off.

Proto se také snaží ještě doplnit kádr zvučných jmen. Nedávno do něho přibyl i fotbalista Luděk Zelenka, který skončil s fotbalovou prvoligovou kariérou a přesedlal na futsal. Ve Slavii se tak mimo jiné potkal s další „sešívanou“ fotbalovou ikonou Ivo Ulichem.

No a nejčerstvější posilou slávistů je reprezentant Jiří Novotný, kterému skončilo hostování v polských Katovicích a měl by si odbýt premiéru v červenobílých barvách právě v televizním utkání proti Era-Packu.

„To, že Slavia zatím zůstává výsledkově za očekáváním, nás nesmí ukolébat,“ varuje trenér mistrovského týmu Ota Stejskal. „Věřím, že zápas přinese kvalitní futsal a připíšeme si další výhru,“ dodal chrudimský kouč.

Zápas Era-Pack – Slavia se hraje v sobotu 6. února od 16 hodin na zimním stadionu v Chrudimi před televizními kamerami. Česká televize měla zápas původně vysílat v přímém přenosu na programu ČT4, nakonec ho ale odvysílá pouze ze záznamu ve 20:25.

Utkání dvou vedoucích týmů soutěže Balticflora Teplice – Era Pack Chrudim bylo kvůli tomuto televiznímu přenosu přeloženo z pátku 5. února na sobotu 20. února.