Na sklonku roku 2010 jsme sportovním osobnostem se vztahem k východočeskému regionu položili tři otázky:

1. Jaký sportovní výkon a hláška vás v uplynulém roce nejvíce zaujaly?
2. Z čeho jste měl vy osobně největší radost?
3. Co byste vzkázali nejen sportovnímu světu do roku 2011?

Tomáš Rolinek
Kapitán české hokejové reprezentace, mistr světa z Německa, čvrtfinalista OH ve Vancouveru:

1. To je úplně jasné – naše zlatá medaile na světovém šampionátu v Kolíně nad Rýnem. A v poslední době mě pobavila uniklá poločasová debata mezi Bosákem a Táborským. Co hláška, to perla.
2. O našem vítězství jsem již mluvil. Hlavně jsem rád, že jsme uplynulý rok přečkali s rodinou ve zdraví. Tomáškovi jsou tři roky a je to s ním pořád lepší a lepší.
3. Hlavně zdraví, bez toho se nikdo neobejde, a trochu více respektu mezi sportovci.

Jan Sychra
Sportovní střelec, mistr Evropy ve střelbě na skeet:

1. Nejvíce mě nadchla Martina Sáblíková. To, co předvedla na olympiádě, bylo fantastické. Opomenout nelze ani stříbrné basketbalistky a zlaté hokejisty. Měl jsem z nich obrovskou radost. Z hlášek si na nějakou zvlášť povedenou momentálně nevzpomenu.
2. Z vítězství na mistrovství Evropy. Bylo to moje první zlato na tak významné akci. Navíc se nám povedlo vyhrát i soutěž týmů.
3. Ač se stále hovoří o krizi, tak si myslím, že se zase tak špatně nemáme. Proto bych si přál, abychom se i v roce 2011 měli minimálně stejně dobře.

Michal Matějovský
Mistr republiky v závodech automobilů na okruzích:

1. Zisk titulu mistrů světa našich hokejistů a výkony Martiny Sáblíkové. Hláška mě žádná nenapadá.
2. Určitě ze zisku mistrovského titulu.
3. Hlavně zdraví. To je nejen při sportu to nejdůlěžitější k dosažení cílů a úspěchů.

Miroslav Volejník
Trenér prvoligových basketbalistek Sokola Hradec Králové:

1. Stříbrná medaile našich basketbalistek na mistrovství světa. Z výroků mě pobavil ten od Dominika Haška na adresu ředitele hokejové extraligy Šulce, že „kdyby přišel k nim do kabiny, tak by dostal pořádnou deku“.
2. Po dvaceti letech jsem v létě neměl žádné povinnosti kolem basketbalu, takže jsem si mohl pořádně vychutnat rodinnou dovolenou. Z toho jsem měl asi největší radost.
3. Sportovcům přeju dobrou formu a všem lidem hodně zdraví. Pokud ho člověk nemá, je život k ničemu.

Václav Fejfar
Autokrosový jezdec z Lužan na Jičínsku, druhý v mistrovství Evropy Divize TAX:

1. Myslím, že sportovci mají za sebou dobrý rok. V motoristickém sportu toho bylo víc, ale nejvíce mě zaujaly výkony Sebastiana Vettela ve formuli 1.
2. Nejvíce mě potěšilo to, že po smolném začátku sezony se nám podařilo vybojovat skvělé druhé místo v mistrovství Evropy.
3. Přeji všem zejména pevné zdraví, hodně štěstí a vzájemného porozumění v roce 2011.

Radim Wozniak
Fotbalista, kapitán prvoligového týmu FC Hradec Králové:

1. Tady je to jednoznačné. Výkony Martiny Sáblíkové na olympiádě ve Vancouveru. Dvě zlata a bronz, to bylo něco. A hláška? Často se mi vybaví výrok našeho trenéra Václava Kotala po utkání se Spartou, že „zápas navštívily čtyři tisíce tříhlavých diváků“.
2. Co se týká sportu, byl to náš postup do první ligy.
3. Všem bych přál pevné zdraví. To je ze všeho nejdůležitější.

Vratislav Lokvenc
Bývalý fotbalový reprezentant a hráč Hradce Králové, Sparty Praha, Kaiserslauternu, Bochumi či Salzburgu, účastník ME 2000 a 2004 a MS 2006:

1. Na fotbalovém mistrovství světa mě zaujaly výkony Španělska a rovněž vystoupení Martiny Sáblíkové na olympiádě bylo fantastické. Výroků bylo dost a je těžké vybrat ten nejlepší. Vždycky mě však pobaví výroky Pavla Horvátha. Úžasný byl také přestávkový dialog komentátora Jaromíra Bosáka s Vladimírem Táborským při utkání Mladá Boleslav – Slavia Praha, který pronikl na veřejnost.
2. Ve fotbale mě potěšila Sparta, když získala titul, to samé mohu říci o Španělech na světovém šampionátu. Fandil jsem jim a oni se stali mistry světa. V osobním životě mi samozřejmě neustále dělají radost děti (úsměv). K radosti jsou důležité i pohoda a zdraví a v tomto ohledu se uplynulý rok vydařil.
3. Všem přeji hodně úspěchů, mnoho vstřelených gólů a získaných bodů. Ať vše probíhá v duchu fair play a samozřejmě přeji pevné zdraví. Bez toho nelze podat stoprocentní výkon.

Martin Doktor
Dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty 1996, držitel čtrnácti medailí z MS a dvanácti z ME, v současnosti trenér české reprezentace rychlostních kanoistů:

1. Určitě mě nadchlo vystoupení rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na olympiádě ve Vancouveru. Vtipnou si teď asi nevybavím.
2. Zůstanu u svého sportu. Měl jsem radost, že se nám povedlo po delší době získat medaili na mistrovství světa. Samozřejmě jsem ale pominul nejdůležitější věci, že jsou všichni okolo vás zdraví a spokojení.
3. Ať se všem daří.

Michal Šlesingr
Reprezentant v biatlonu, držitel dvou medailí z MS a tří z ME, účastník OH ve Vancouveru a v Turíně:

1. V první řadě naše medaile, především z lyžování. Svými výkony mě potěšila také Martina Sáblíková. A hláška? Tu si teď žádnou nevybavuji.
2. Krásně jsem si například užil dovolenou v Thajsku. Výsledkově to z mé strany nebylo nic moc.
3. Z pozice biatlonisty bych byl rád, aby se těšili na další roky, kdy u nás bude Světový pohár a také mistrovství světa. A jinak všem sportovcům přeju, aby se jim dařilo.

Lenka Štěrbová
Plavkyně SCPA Pardubice,
v šestnácti letech nejmladší český přemožitel kanálu La Manche:
1. Pravidelně chodím na Velkou pardubickou a hluboce se skláním před letošním sedmým vítězstvím Josefa Váni. Z hlášek si vybavuji text, který mně mamka napsala na tabulku a ukázala z lodi po sedmi hodinách plavby přes La Manche: „Proud slábne, Francie je blízko, makej!“ Za další dvě hodiny mně ukázala tabulku s textem: „Proud slábne, Francie je blízko, makej!“
2. Největší radost jsem měla, když se moje sestra Míša dostala na pardubické osmileté gymnázium, a já věděla, že tam budeme spolu.
3. Jdi za svým snem a stane se skutečností…

Pavel Petřikov starší
Trenér judistů PSK Hradec Králové a osobní kouč svého syna Pavla, stříbrný medailista z MS 1981:

1. Jednoznačně titul mistr světa v hokeji. To jsem si užil parádně. Hrozně jsem se zasmál poločasovému rozhovoru Bosáka s Táborským. Relax, vole! Párek nezaskočí, vole! Prostě klasika.
2. Potěšily mě dvě věci. Postup našeho judistického klubu PSK Hradec Králové do extraligy a jak se naši borci popasovali s novými pravidly.
3. Přeji všem zdraví, protože i v dobách své aktivní kariéry jsem poznal, že se bez něho prostě neobejdete.

Martin Koudelka,
Hokejista HC VCES Králové, semifinalista loňského ročníku první ligy:

1. Zaujal mě především můj výkon, protože to po svém dlouhodobém zranění relativně zvládám. Ale vážně. Nadchly mě basketbalistky. Když jsem sledoval jejich cestu mistrovstvím světa a to, jak se uměly radovat, těšil jsem se s nimi. A hlášky? V českém hokeji jich v poslední době bylo až až. Ale na první místo bych dal Dominika Haška s větou: Kdyby k nám Standa (Šulc) přišel do kabiny, tak bychom mu snad dali deku a seřezali ho.
2. Potěšili mě moji kluci. Jeden z nich vstřelil za Pardubice na turnaji jedenáct branek.
3. Štěstí jim přát nebudu, důležitější je zdraví. Od toho se všechno odvíjí. Sám jsem si v tom v létě pochodil. Pro sport je zdraví nejdůležitější prvek.

David Krejčí
Reprezentant v jízdě na skibobech z TJ Sokol Deštné v O. h., mistr světa a celkový vítěz Světového poháru:

1. Jasně bezkonkurenční výkony Martiny Sáblíkové. A hlášky? Napadají mě z „našeho“ skibobového prostředí, konkrétně reprezentačního parťáka Pavla Čiháčka. Před odjezdem na závody s úsměvem prohodí: „Nemusíme vyhrát, hlavně když přijedeme opálení.“ A na kopci před startem mě vždy povzbudí: „Hlavně jeď pomalu, ať to sjedeš a nic se ti nestane.“
2. Když fotbalisté pražské Sparty nepostoupili do Ligy mistrů. (smích) Samozřejmě mám radost z výsledků v uplynulé sezoně, kdy jsem na MS byl dvakrát druhý a dvakrát stříbrný, ve Světovém poháru pak skončil celkově druhý za vítězným Hauerem.
3. Aby se už konečně začalo něco dělat s financováním sportu. Pokud se bude pokračovat tímto tempem, tak to skončí velkým krachem. Prakticky zanikne řada malých sportů, přežijí jen ty největší. Už teď je to živoření na samotné hraně. Kompetentní lidé by si měli uvědomit, že se jedná především o sportovní rozvoj mládeže, která potom skončí někde v hospodách místo na sportovištích. Pak bude pozdě něco napravovat.