Dle papírových předpokladů měli Pardubičtí hladce vyhrát, ale realita byla trošku jiná. Hostitelé bojovali jako lvi a podařilo se jim soupeře zaskočit.
Bodový zápis odstartovala rychlá remíza na třetí šachovnici mezi Lubošem Jedličkou (v domácích barvách) a Josefem Sýkorou. Po třech hodinách hry korunoval zaječický Bedřich Fiedler svoji skvěle vedenou partii a poziční výhodu přetavil v zisk celého bodu. Krátce nato zaknihoval důležitou půlku benjamínek týmu František Konrád proti soupeři o třídu silnějšímu. Navíc se na první šachovnici rodilo velké překvapení, když perfektně připravený domácí Zdeněk Hába válcoval několikanásobného přeborníka republiky (tehdy ještě ČSSR) Eduarda Pransttetra a svůj famózní výkon korunoval ziskem celého bodu 3:1. A to již vypadalo pro Zaječické více než nadějně.

Záhy přidal na druhé desce důležitou půlku proti ratingově nejsilnějšímu hráči Josef Vařejčko a bylo takřka rozhodnuto, protože kapitán a zároveň manažer týmu Zaječic se hladce vypořádal s drobnými technickými problémy své výhody jednoho pěšce a proměnil mečbol 4,5:1,5. A tak prohra Lukáše Hájka a remíza jeho otce Jiřího znamenala již jen kosmetickou úpravu na 5:3 a dobré vykročení do nové sezony.

Další výsledky 1. kola: SK Chrudim – Lok. Brno B 3,5:4,5; V. Mýto – Bedřichov 5:3; Polabiny B – Ústí n. O. 7:1; Litomyšl – Třebíč 1,5:6,5; Třebíč B – Duras Brno B 3,5:4,5.

(jv)