Pardubičtí přijeli pouze se sedmi hráči, a tak Zaječičtí vedli od začátku 1:0. A na šachovnicích se začaly dít věci. Na třetí desce Tomáš Trhal svého mnohem zkušenějšího soupeře brzy doslova deklasoval – 2:0.

Pak sice na pětce bílými prohrál Lukáš Hájek, ale ostatní partie naznačovaly, že by se Zaječice mohly dočkat první výhry v sezoně. O trochu blíže je k třem bodům posunula remíza na první šachovnici, kde remizoval Josef Vařejčko a výhra na dvojce, kde Marián Sabol zcela negentlemansky přehrál svoji ruskou soupeřku 3,5 : 1,5.

Následně sice Milan Jelínek pokazil velmi dobře založenou partii, když chtěl více než jen remízu, a tak Pardubičtí snížili na 3,5 : 2,5. Ale to již byla téměř labutí píseň družstva hostí, protože na sedmé desce domácí František Konrád výborně rozehranou partii zakončoval matovým útokem, jemuž soupeř podlehl – 4,5 : 2,5.

V poslední hrané partii kapitáni obou týmů během hry téměř neporušili rovnováhu, a proto jejich remíza byla spravedlivá. Celkově tedy 5:3 . Znamenalo to překvapivé tři body pro Zaječice a dobrý vklad pro boj o zachování ligové příslušnosti.

TJ Sokol Zaječice – Akis Pardubice 5:3.

Body: Sabol, Trhal, Konrád, Jar. Hájek, remizovali Vařejčko a Jiří Hájek.

(vj)