Chrudim má za sebou hladký postup, když ve čtvrtfinále vyřadila po třech výhrách brněnské Tango a mohla si tak užít delší volno před dalšími boji. Naopak Nejzbach ukončil napínavou vyrovnanou sérii se Spartou Praha až v pátém utkání, které rozhodl až gól v prodloužení. Velkou postavou celé této série byl vysokomýtský útočník Lukáš Merkl.

Nejzbach porazil v sezóně Spartu hned čtyřikrát a právě někdejší hráč Era-Packu Chrudim Merkl nastřílel tomuto soupeři deset branek. V první utkání semifinále v Chrudimi proti svým bývalým spoluhráčům však bude Mýtu chybět kvůli zbytečné druhé žluté kartě ze závěru utkání se Spartou. „Už nám o nic nejde, naším úspěchem bylo už vyřazení Sparty," říká před dnešním utkáním zkušený 25letý útočník.

Poslední zápas série se Spartou byl hodně infarktový. Věřil jste za stavu 5:7, že postoupíte?
S tím s vámi souhlasím i můj děda mi po zápase říkal, že ho přivedu do hrobu. Každopádně pro tyhle zápasy to celou sezónu hrajete, celý zápas jsem věřil, jelikož na nás Sparta v pátek v ničem neměla, jen byla smůla, že se nám nepodařilo utkání udržet a zvítězit přímo v základní hrací době, ale i za stavu 5:7 jsem věřil a šel za tím, jako celý tým!

Co bylo klíčem k úspěchu?
Kromě jednoho domácího zápasu, kdy jsme prohráli 0:4, jsme se Spartou hráli vyrovnanou partii a díky naší větší bojovnosti, nasazení a agresivitě byli o krok lepší. V posledním zápase se nám povedlo přibrzdit Slámu, který jediný nás mohl porazit. Trenér Frič před zápasem říkal, že jsou na tom kondičně lépe, ale v pátek vůbec nestíhali a jen díky power play s námi ke konci drželi krok.

Dvě minuty před koncem prodloužení jste dostal z lavičky druhou žlutou kartu. Litujete zpětně svého činu?
Jediné čeho lituji, byla první žlutá karta, to byla klukovina. Ale co se týče té druhé karty za „přehnanou radost", ať se na mě rozhodčí nezlobí, ale tohle absolutně nezvládl. Vůbec neměl cit pro danou situaci – moc dobře věděl, že já jediný mám žlutou kartu, jelikož se na polovině hřiště radovalo víc spoluhráčů, ale on si našel mě. Navíc kdyby se za tohle měly udělovat karty, tak můžeme jít hrát mariáš. K vypjatým utkáním tohle patří a rozhodčí by za tohle hráče trestat neměli a pokud ano, tak ale na obě strany.

Mrzí vás, že svému týmu nepomůžete v prvním televizním čtvrtfinále v Chrudimi?
Určitě mě to mrzí, o to víc, že to bude televizní utkání. Ale rozhodně pojedu kluky podpořit a předat veškerou energii, kterou v zápasech mám, i na ně, aby nedali nic zadarmo.

Jaké jsou podle vás šance, že byste mohli Chrudim vyřadit?
Všichni víme, jakou má Chrudim sílu. Mají výborné hráče a hlavně to jsou profesionálové. Náš úspěch už přišel při vyřazení Sparty, teď nám o nic nejde, ale ještě ze sebe vymáčkneme vše, co v nás je, a uvidíme, na co to bude stačit. Každopádně bych chtěl poděkovat všem fanouškům za perfektní podporu a pozvat je všechny na derby proti Chrudimi." (zr, spa)