„Výsledek je pro nás krutý. Vždyť ještě tři minuty před koncem jsme vedli o dva body. Určitě neodpovídá vývoji zápasu. Bohužel v závěru už nám trochu došly síly. Také proto, že jsme v první i ve druhé čtvrtině měli delší střelecký výpadek a museli jsme dohánět ztrátu. A přestože nepřijela Francie s těmi největšími hvězdami, tak uměli potrestat každou naši chybičku. Pokud chceme pomýšlet na vítězství, tak si je proti takovému soupeři nemůžeme dovolit. V tom závěru nám to tam nepadaloa my nevěděli co hrát. A hosté nás trestali rychle dopředu a trojkami,“ říká český rozehrávač Jakub Šiřina.

Před zápasem byla jasně favorizovaná Francie. Třicet sedm minut ale papírové předpoklady hořely.

„Trenér nám říkal před utkáním, že to je jenom o hlavě. Když si to nastavíte tak, že můžete hrát s každým, tak pak je to jen o vůli, nasazení a agresivitě. Kluci pod košem odvedli výbornou práci. Snažili jsme se jim v tom pomáhat i my z perimetru. Nemáme se za co stydět. Musím ale přiznat, že pod košem jsme měli velké problémy, protože soupeř nastoupil s vysokými a silovými hráči. Myslím, že jsme se s tím statečně poprali,“ tvrdí.

Pět a půl tisíc fanoušků. To nečekal ani velký optimista.

„Čekali jsme, že přijde hodně diváků, protože Francie má v basketbalovém světě zvuk. Dorazilo jich hodně. Škoda, že jsme je nepotěšili výhrou,“ lituje Šiřina.