V reprezentačním kádru byste našli hned několik hráčů chrudimského Era–Packu. Technickým vedoucím reprezentace je navíc zdejší trenér Ota Stejskal. Zajímalo nás, jak hodnotí šance na postup ze skupiny. „Nemyslím si, že by se jednalo o skupinu smrti,“ namítá hned v úvodu Stejskal. „Máme silný tým a pokud pojedeme na mistrovství světa v kompletní sestavě a hráči budou mít formu, myslím, že bychom měli postoupit ze skupiny,“ dodává.

Za největšího favorita skupiny považuje podle očekávání obhájce titulu Španělsko. Lehkým soupeřem nebude ani úřadující mistr Afriky z Libye nebo Uruguay, která skončila na MS Jižní Ameriky druhá za Brazílií. „Ale Uruguay jsme právě nedávno na turnaji Grand Prix v Brazílii porazili 3:0,“ připomíná Stejskal. Nepříjemným soupeřem je pro Čechy i asijský mistr z Íránu. „Přesto si myslím, že je to více než hratelná skupina. Mohli bychom pomýšlet i na vyšší mety než je druhé místo ve skupině, ale musíme mít i určitou úctu k soupeřům, kteří nás čekají,“ uzavírá Ota Stejskal.

„Je to těžká skupina, ale nemáme co ztratit,“ řekl k losu brankář Tomáš Meller, který je oporou reprezentace i Era–Packu Chrudim. „Favoritem je samozřejmě Španělsko, my se popereme o druhé místo. Nezbývá než doufat, že to vyjde,“ přeje si Meller.

V podobném duchu hovořil i útočník Lukáš Rešetár. Stabilní člen reprezentačního kádru vyměnil nedávno dres chorvatského MNK Brodosplitu Split za barvy Era–Packu Chrudim. „Není to lehká skupin, ale na mistrovství světa už si asi soupeře nevyberete. Všechny týmy jsou silné a kvalitní,“ upozorňuje Rešetár. „Ze soupeřů znám trochu pouze Libyi, kde působí trenér Mato Stankovič, který mě vedl v chorvatském Splitu, ostatní soupeři jsou pro mě neznámí. Spoléhám na trenéry, že o nich seženou potřebné informace,“ uzavírá Lukáš Rešetár.

V širším reprezentačním kádru se kromě Mellera a Rešetára objevují z Era–Packu i Roman a Michal Marešovi, Tomáš Kopecký, Pavel Formánek nebo Radek Mikan.

Skupina D

Účastníci:
Španělsko
Česká republika
Írán
Uruguay
Libye

Program (Rio de Janeiro)

1.10.: Španělsko - Írán, Uruguay - Libye

3.10.: Libye - Španělsko, Česká republika- Uruguay (12:30)

5.10.: Španělsko - Česká republika (10:30), Írán - Libye

7.10.: Írán - Uruguay, Česká republika - Libye (12:30)

9.10.: Česká republika - Írán (10:30, Brasilia), Uruguay - Španělsko