Vše odstartovalo losování míst, kde se jednotlivé skupiny odehrají. Zájemců na pořádání čtyř skupin bylo hned šest a tak dva zájemci měli smůlu. Čeští fanoušci si nejvíce přáli Glivice, které leží pouhé tři hodiny od Chrudimi. Na polského mistra však zbyl Černý Petr. Z pořadatelství se mohly radovat italské Eboli, španělská Mallorca, kazažské Almaty a chorvatská Pula.

Následně se přešlo k tomu, kvůli čemu se sjeli zástupci všech futsalových klubů.Chrudim nemusela na vylosování dlouho čekat a nutno říct, že osud jim ve švýcarském Nyonu moc nepřál. Český mistr „zaplul“ do skupiny C, kde bylo zřejmé, že se potkají s mistrem Kazachstánu Kairatem Almaty.

S ním mají Chrudimští spojený osud. V Lize mistrů se s tímto soupeřem potkali už několikrát a trénoval je i bývalý hráč a kouč Cacau.

Losování však pokračovalo i nadále. Do „céčka“ se poroučel mistr Malty Luxol St. Andrews, který je v elitní fázi soutěže vůbec poprvé. Z prvního koše se pak do této skupiny přidal slavný portugalský celek SL Benfica.

Jak kazašský, tak i portugalský tým ochutnal celkové vítězství a na Chrudim nečeká jednoduchá práce. Elitní skupina se odehraje již od 22. do 27. listopadu.

Los Elite round Ligy mistrůLos Elite round Ligy mistrůZdroj: UEFA