Napínavý souboj prvního s druhým nabídlo první jarní kolo II. národní hokejbalové ligy. Utkání mělo o to větší náboj, že se v něm utkali dva okresní rivalové chrudimský Jokerit a heřmanoměstečtí Ježci. Úspěšnější nakonec byli hosté z Heřmanova Městce, kteří tak navýšili svůj náskok nad chrudimskými „Žolíky" v čele tabulky na osm bodů. Jarní část odstartovala i v Krajské hokejbalové lize, kde se dařilo oběma našim zástupcům. Rezerva Jokeritu se díky výhře drží v čele tabulky.

2. Národní liga Východ

Chrudim – Heřm. Městec 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Ježčí A tým vstoupil do jarní části tím nejlepším možným způsobem, když vyloupil druhý tým tabulky na jeho hřišti v Chrudimi. Vládu nad 2.ligou tak má pevně ve svých rukou. Hned v prvním jarním kole se v sobotním utkání utkal vedoucí celek Ježci Heřmanův Městec a druhý HBC Jokerit Chrudim. Hosté z Heřmanova Městce do utkání vstoupili s plnou silou naplno bodovat, ale Jokerit nedal nic zadarmo a na svém stadionu Ježky ne málo potrápil. Konečný výsledek 5:2 pro Ježky z Heřmanova Městce mluví za vše. Hosté byli od začátku aktivnější a nenechali se rozhodit ani za stavu 2:1, kdy domácí doslova dotlačili míček do brány hostujících.

„Soupeř na nás dle očekávání vlítnul a hned z první přesilovky jsme nešťastně inkasovali. Až do poloviny třetiny byli Ježci jednoznačně lepší a nám se hra podařila vyrovnat až po jejich úvodním tlaku. V druhé třetině si myslím, že jsme byly lepší my a to vedlo k několika přesilovkám, které ale vždy perfektně vychytal skvělý a nestárnoucí Péťa Menců (klobouk dolů). Na začátku třetí třetiny jsme inkasovali třetí gól a pak už si soupeř svůj náskok v poklidu držel až do závěrečné sirény. Klukům chci i tak za výkon poděkovat, jelikož oproti Heřmaňáku jsme neměli jediný trénink. V pátek jsme místo tréninku řešili úpravy hřiště, které navštívili vandalové – i za to všem zúčastněným velké dík! Heřmaňáku gratuluji a myslím si, že výhra byla zasloužená i vzhledem k zimní přípravě obou týmů. V sobotu jsme nebyli v plné sestavě (v 10 lidech) a své poslední slovo jsme Heřmaňáku, doufám v letošní sezóně ještě neřekli," shrnul průběh zápasu Radek Musil z Jokeritu.

„Do utkání jsme nastoupili ve velkém tempu, ale soupeř s námi držel krok poměrně vyrovnaně. Nicméně se nám podařilo vstřelit dvě branky a byli jsme to my, kdo určoval průběh hry. Domácí stačili ještě před koncem snížit. Ve druhé třetině jsme dost polevili v nasazení a Chrudim nás začala přehrávat. Zde se ukázala kvalita v našem brankovišti, když Péťa Menc doslova zářil a držel jednogólový náskok. Poslední perioda patřila zcela našemu týmu a po zásluze jsme si tak odvezli domů tři body. Chci všem klukům poděkovat za super výkon a bojovnost," vysvětlil k zápasu Ježek Radek Bőhm.

Živanice – Prachovice 1:3 (0:1, 1:1, 0:0)

Prachovice i napodruhé porazily okleštěnou sestavu Živanic, jenž neměly k dispozici ani dvě kompletní lajny.

Další výsledky: Delta Pardubice – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B 2:3 SS; TJ Lokomotiva Česká Třebová B – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 4:1; HC Jestřábi Přelouč B – 1. HBC Svitavy 7:0.

10. Živanic e 11 1 0 0 10 18 : 73 3

Další program – sobota 12. 3.: Ježci Heřmanův Městec- TJ Lokomotiva Česká Třebová B (13:00, aréna Ježkárna Heřmanův Městec) SK Prachovice – 1.HBC Svitavy (14:00, hřiště Prachovice), HBC Jokerit Chrudim – HC Jestřábi Přelouč B (10:00, hřiště Chrudim).

Krajská hokejbalová liga

Žamberk – Chrudim B 0:2 (0:0, 0:1 ,0:1)

Žamberku se nepodařilo díky dobře chytajícímu gólmanovi Chrudim porazit, ta mu tak vrátila porážku z podzimu. Hosté si na soupeře věřili a měli více ze hry, ale jejich brankové šance zstaly nevyužity. naopak Chrudim ze dvou protiútoků rozhodla utkání ve svůj prospěch.

H. Městec B – Spl. Hole Pce 5:4 (1:1,3:2,1:1)

Ježci doma ve vyrovnaném zápase zopakovali nad Splašenkami podzimní výhru. „Oba týmy disponovaly slušným počtem hráčů, a tudíž i hra měla svižné tempo. Skóre tohoto klání otevřeli ve 12. minutě hosté, ale za dvě minuty se nám podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině jsme začali mít navrch, jenže nám to nebylo moc platné, protože soupeř s námi držel gólový krok.

Po druhé části byl sice stav 4:3 ale rozhodně nebylo vyhráno. Třetí třetina se hrála nahoru dolu, a tak by si snad nikdo na vítěze nevsadil. Oba týmy vstřelily ještě po jedné brance a my jsme mohli být rádi, že jsme 3 body přes infarktový závěr, kdy se řítil soupeř v posledních 5 vteřinách sám na bránu, dokázali udržet. V zápase jsme byli o něco lepším týmem, ale nepadalo nám to do branky tak, jak jsme v poslední době zvyklí. Splašenky odehrály výborný zápas a pokud budou v takových výkonech pokračovat určitě budou tabulkou stoupat vzhůru," shrnul průběh zápasu Ježek Ondřej Honek.

Sestava a branky Ježků: Snížek – Honek, Horníček 1, Mach T., Böhm J., Pavlíček – Doležal, Míšek 2, Kopriva, P. Pilař 1., T. Pilař 1, K. Mlejnek, Secký, Kadaňka, O. Mach.

Další výsledky: HBC Banditi Hradec Králové – NA Rangers Hronov 1:3; Autosklo-H.A.K. Pardubice C – HbC Chlumec nad Cidlinou B 0:2; HBC Pretorian Pardubice – HBC Dahama Opatovice nad Labem 1:3.

10. Splaš. Hole Pce 11 1 0 2 8 36 : 58 5

Z dalšího programu – neděle 13. 3.: HBC Jokerit Chrudim B – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C (11:00, hřiště Chrudim); HBC Dahama Opatovice nad Labem – Ježci Heřmanův Městec B (17:00, hřiště Opatovice). (spa, jm, jd)