Chrudimské družstvo tvořily čtyři domácí závodnice Kateřina Doležalová, Zuzana Malinská, Sára Kulhavá, Karolína Horníková a hostující Michaela Šubrtová z TJ Sokol Hradec Králové.

Do součtu bodů družstev se počítají tři nejvyšší známky na každém nářadí.

Nejlépe si vedla Sára Kulhavá, která zvládla své obtížné sestavy velmi dobře a celkově skončila na 16. místě ze 101 zúčastněných gymnastek bez rozdílu věku.

Karolíně Horníkové se podařila obtížná vazba akrobatických prvků na kladině a nejlepší přeskok z družstva.

V neděli 10. prosince můžete vidět úspěšné sokolské sportovní gymnastky na závodech doma v Chrudimi ve sportovní hale.

I Zuzana Malinská měla velmi pěknou sestavu na kladině s pomalým přemetem vzad.

Nejstarší chrudimskou závodnici Kateřinu Doležalovou bolelo koleno, ale i tak chtěla pomoci svým kamarádkám, a proto zacvičila svoji obtížnou sestavu na bradlech, za kterou získala nejvyšší známku z celého družstva a pomohla těmito body k celkovému umístění. I proto také hostovala za Chrudim Michaela Šubrtová z Hradce Králové, která byla posilou na akrobacii a v přeskoku.

Celé družstvo bojovalo ze všech sil, i když děvčata trápila zranění. Celkově se umístilo se na výborném 12. místě. Je to skvělý výsledek v těžké konkurenci 20 nejlepších oddílů v republice. Zvítězila děvčata ze sportovních středisek GK Litvínov, druhé bylo družstvo Sokola Brno a třetí Bohemians Praha.

Děkujeme našim gymnastkám za skvělou reprezentaci našeho města a přejeme jim mnoho zdraví a dalších sportovních úspěchů.

Desátého prosince pořádá náš oddíl ve sportovní hale v Chrudimi již 51. ročník Memoriálu Mirky Brdíčkové Šplíchalové a od dvanácti hodin 6. ročník Župního přeboru Jaroslava Šplíchala pro nejmenší žákyně.  Simona Linková