Celou akci skvěle moderoval Radek Šilhan, jehož příjemný hlas i vystupování brzy navodily v sále pohodovou atmosféru. Spíkr známý z televize Prima, kde ve studiu rozebírá s pozvanými hosty zápasy Ligy Mistrů, hned v úvodu pochválil Hlinečanům jejich Multifunkční centrum a slíbil, že se někdy přijede do města podívat soukromě. Také se neopomněl zastavit u příjemného poznatku, a to, že když před lety s vyhlašováním ankety začínal, chodili na jeviště ocenění sportovci v riflích a tričkách, zatímco teď již děvčata přicházejí v nádherných šatech a róbách, pánové pak v kvádrech nebo přinejmenším v košilích.

Pak se již pustil do rozhovorů s jednotlivými oceněnými sportovci, kdy nechyběly úsměvné situace i otázky „na tělo". I mistr tesař se ale někdy utne, a tak se moderátorovi večera nechtěně podařilo při pohovoru s třetím v kategorii trenérů, rychlobruslařským koučem Romanem Vodičkou, zaměnit jeho svěřence a celkově druhého v kategorii jednotlivců mládež Davida Rafaje za vítězného kickboxera Františka Potužáka. S malým faux pas se ale Šilhan vypořádal s bravurou sobě vlastní. Zavolal si 11letého rychlobruslaře k sobě na pódium, s omluvou ho objal kolem ramen a za smíchu zaplněného sálu mu sdělil, že chlapi si takovéto věci vypořádávají na baru a takže ho po skončení galavečera zve při rautu na skleničku. Na výkřik z hlediště, zda to platí i pro rodiče, už ale rychle kroutil hlavou se slovy, že to by se nedoplatil. Nutno podotknout, že své pozvání později opravdu splnil.

Slavnostní vyhlašování mělo pochopitelně i odpočinkové pasáže. O hudební doprovod se postaraly dvě krásné zpěvačky Gábina Goldová a Kamila Nývltová, nechybělo ani předcvičení hlineckých karatistů či tanec moderna v podání malých dětí tanečního studia Ridendo Hlinsko.

Krásný večer s vyhlašováním Nejlepších sportovců Chrudimska skončil, další ale bude už za rok. Nezbývá než si přát, aby se v letošním roce sportovcům z našeho okresu dařilo minimálně stejně jako letos, abychom i my v Chrudimském deníku mohli našim čtenářům přinášet jen a jen samé dobré zprávy.

Ocenění sportovci

Jednotlivci dospělí:

Lukáš REŠETÁR FK Era-Pack Chrudim

Michal KYNCL Oddíl karate Hlinsko

Radim HOLUB MFK Chrudim

Kolektivy dospělí:

FK Era-Pack Chrudim futsal

MFK Chrudim fotbal

HK Hlinsko národní házená

Jednotlivci mládež:

František POTUŽÁK SK SORU gym Chrudim

David RAFAJ Rychlobruslařský klub Skuteč

Barbora TICHÁ Atletika Chrudim

Kolektivy mládež:

FK Era-Pack Chrudim, ml. dorost U16 futsal

Rondo 1 Ronov n. D. mažoretky

Atletika Chrudim, starší žákyně atletika

Trenéři:

Eva AUERSVALDOVÁ Mažoretky Rondo

Miloslav ZDRAŽIL Oddíl karate Hlinsko

Roman VODIČKA Rychlobruslařský klub Skuteč

Handicapovaní:

Anežka VEJRAŽKOVÁ TJ Léčebna Košumberk

Síň slávy:

Stanislav RYCHLÝ Zálesák Chrudim a Petr HROCH TC Chrudim

Cena Fair Play:

Tomáš VESELÝ Sokol Žl. Chvalovice

Krajánek:

Adéla KOREČKOVÁ, atletika Hvězda Pardubice

Hvězda Deníku:

ŠSK Bohemia Chrudim fotbal, starší dorost


RADEK PECINA