Začátkem září se již tradičně koná MČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu, kde závodila i šestnáctiletá Anna startující za klub Nové Město na Moravě.

Svými výsledky opět potvrdila, že ve své kategorii st.  dorostenek patří mezi nejlepší.

V sobotním rychlostním závodu skončila třetí  a totéž umístění potvrdila ve večerním supersprintu, kde nečekaně porazila i závodnice startující za seniorskou reprezentaci. Toto umístění bylo opravdu překvapením.

Do nedělního stíhacího závodu na 7,5 km vstoupila Anna s 20-ti sekundovou ztrátou na vítězku rychlostního závodu. Po dvou položkách vleže a absolvování po jednom trestném okruhu byla tato ztráta smazána a začala nevyzpytatelná střelba ve stoje. Tu obě vedoucí závodnice zastřílely stejně.

Díky lepšímu fyzickému fondu přijela Anna na poslední položku ve stoje s dostatečným náskokem. Dvě chyby při střelbě ve stoje sice závod zdramatizovaly, ale vítězství si mladá, ale zkušená závodnice pohlídala. Do cíle přijela s 50-ti sekundovým náskokem. Stala se mistryní ČR v biatlonu na kolečkových lyžích pro rok 2012.

ANNA TKADLECOVÁ se stala dorosteneckou mistryní ČR v letním biatlonu na kolečkových lyžích.

ANNA TKADLECOVÁ se stala dorosteneckou mistryní ČR v letním biatlonu na kolečkových lyžích.

Těchto závodů se zúčastnil i mladší bratr Anny Jan. Tento závodník již několik let prokazuje své kvality v žákovských kategoriích, a proto se trenéři rozhodli Honzu „postaršit". Odvděčil se jim za to solidním čtvrtým místem, což je vzhledem k věku velice slibný začátek jeho sportovní budoucnosti.

O týden později se čtrnáctiletý Jan zúčastnil  Mistrovství ČR v letním biatlonu žákovských kategorií v Jílovém u Děčína. V sobotu vybojoval pěkné 2. místo, když nestačil na suverénního Ondru Mikuláška.

V nedělním závodu s hromadným startem si Honza zkušeně hlídal čelo závodu. Po první položce vleže ani jednou neminul, a „usadil se" na vedoucí pozici a toto místo, ani přes jednu chybu v druhé položce, už neopustil. Na stupních vítězů vystoupil na příčku nejvyšší. Bylo to jeho mistrovské loučení se žákovskou kategorií.

Pokud budou oba vítanovští sourozenci na sobě pracovat tvrdě dál, tak se jednou můžeme dočkat jejich společného účinkování na vrcholových soutěžích.  (jt)

JAN TKADLEC vystoupil na nejvyšší stupínek při MČR žactva v letním biatlonu.

JAN TKADLEC vystoupil na nejvyšší stupínek při MČR žactva v letním biatlonu.