Ceny předali představitelé veřejného a sportovního života Chrudimska, starosta Petr Řezníček a předseda Sportovní unie Chrudimska Vojtěch Čižinský. Partnery ankety byla města regionu Hlinsko, Skuteč, Heřmanův Městec, Slatiňany, Chrast, Luže, Seč, Ronov nad Doubravou, Nasavrky a Třemošnice. Hlavním pořadatelem ankety byla Sportovní unie Chrudimska spolu s městem Chrudim, Chrudimským deníkem a agenturou Sport Action.

Nejúspěšnějším sportovcem Chrudimska se tradičně stává vítěz kategorie jednotlivců dospělých. V roce 2017 zvítězil Martin Lidmila, člen Sboru dobrovolných hasičů Zbožnov, medailista mistrovství světa v požárním sportu.

| Video: Youtube

Redakce Chrudimského deníku vyhlašuje pravidelně jednoho vítěze napříč všemi kategoriemi, který se stává Sportovní hvězdou Deníku pro rok 2017. Tuto cenu jsme předali čtrnáctiletému atletovi a hokejistovi Dominiku Pavlatovi z Chrudimi.  

Na dalších řádcích najdete pořadí nejvýše hodnocených mezi nominovanými v každé kategorii.

Kategorie Kolektiv mládeže

1. RONDO 1 – mažoretková a twirlingová skupina Ronov nad Doubravou – Mistryně Evropy v kategorii Exhibition a  v kategorii Parade Corp, Mistryně ČR – 1.místo mažoretkových skupin.

2. TK Besta Chrudim – D 3 junioři – sportovní tanec  – Jazz: No words needed – 3.místo na MČR, 5.místo na ME a 12.místo na MS v Polsku, vítěz regionálního kola a 2.místo na zemském kole.

3. FK ERA-PACK Chrudim – starší dorost  –  vícemistr 1.Juniorské futsalové ligy ročník 2016/17 v kategorii U 19.

Kategorie Jednotlivec mládež

1. Klára Bažoutová (2002) – Atletika Chrudim – Žákovská mistryně ČR v sedmiboji (5000 b), 2.místo na MČR žákyň ve skoku dalekém v hale (5,46m), 3x3.místo na MČR žákyň – pětiboj v hale (3232 b) a na dráze 100 m překážek (14,52 s) a skok daleký 5,47m).

2. David Holý (1998) – Atletika Chrudim – Juniorský mistr ČR ve skoku o tyči (5,11m) a 3.místo na MČR v hale (4,76m), účastník ME juniorů (skončil v kvalifikaci), 4.místo na MČR mužů (5,07m) a 2x5.místo na juniorském MČR v sedmiboji v hale (5019 b) a desetiboji na dráze (6725 b).

3. Sára Kulhavá (2005) – Tělocvičná jednota Sokol Chrudim – Mistryně ČR starších žákyň (Ostrava) a krajská přebornice SŽ (Vrchlabí), 4.místo na Mistrovství ČOS žákyň (Kolín) ve sportovní gymnastice.

Kategorie Masters - Veteráni

1. Petr Vladyka – SK Spartak Slatiňany – Aktivní hráč vítěze krajského přeboru 2016/17, bývalý kapitán a opora mužstva AFK Chrudim a několikanásobného futsalového mistra ČR – FK Era-Pack Chrudim. Současně hraje VARTA Futsal ligu  za Nejzbach V.Mýto).

Kategorie Trenér

1. Pavel Jirousek (1973) – MFK Chrudim. Úspěšný trenér „A“ mužstva, v sezoně 2016/17 dovedl tým na 6. místo v ČFL, v této sezoně po podzimní části je klub na 1. místě v ČFL.

2. Petr Kosina (1960) –  Karate klub Lichnice – Jeho svěřenci získali 4 tituly mistra světa a 2 tituly vícemistra světa ve Varně, zlato a stříbro na Světovém poháru a lx titul ME a 2x vícemistr Evropy v Pardubicích, 16 medailí z MČR (z toho 4x zlato) a rovněž zlato z Olympiády dětí a mládeže v Brně.

3. Klára Nováková (1991) – TK Besta Chrudim – trenérka sportovního tance – kategorie ART dance, malé skupiny, dua a sola – na Grand finále (MČR) lx1.místo, lx2.místo, 4x3.místo. Na ME 2x5.místo, 3x semifinále a 9x nominace na MS. Mezinárodní pohárové soutěže – Wiena dance open 2x1.místo, 4x2.místo, 2x3.místo a zvláštní ceny pro její tanečnice v soutěžích ve Vídni a Praze.

Kategorie Krajánek

1. Milan Žemlička (1996) – SKP Kornspitz Jablonec n/N –  reprezentant ČR v biatlonu, vítěz malého křišťálového globu SP juniorů ve stíhačce, l. na ME juniorů v Novém Městě na M. a dále 4., 5., 6. a 9.místo na MS juniorů v Osrblie, juniorský mistr ČR.

Kategorie Fair Play

1. Jan Gregor (1990) – SK Chrast – V mistrovském utkání fotbalové okresní soutěže III.třídy Chrast – Tuněchody pronikl Jan Gregor do pokutového území hostů a po souboji se ocitl na zemi, načež rozhodčí nařídil pokutový kop proti hostům. Jan Gregor neváhal a oznámil hlavnímu rozhodčímu, že se nejednalo o faul. Rozhodčí penaltu odvolal a Chrast nakonec prohrála 0:1.

Kategorie Síň slávy

Ladislav Šikl (roč. 1934) – Tělocvičná jednota Sokol Chrudim. Dlouholetý cvičitel a organizátor sokolských sletů.

Kategorie Sportovní hvězda deníku

Dominik Pavlata (2004) – Atletika Chrudimi

Výsledky 2017: Obsadil druhé místo na červnové Olympiádě dětí a mládeže v Brně ve skoku do výšky – 172 cm, krajský přeborník ve výšce, dálce a 60m, druhé místo hod kriketovým míčkem a třetí místo ve vrhu koulí v kategorii mladších žáků. V sezóně 2017 - 2018 hrál celostátní Ligu starších žáků ledního hokeje v HK Mountfield Hradec Králové, v těchto dnech už je hráčem extraligového mladšího dorostu HC Mountfield Hradec Králové.

Kategorie Kolektiv dospělí

1. FK ERA-PACK Chrudim „A“ mužstvo – Futsal. V loňském roce se stalo potřinácté Mistry ČR, a obhájilo i desáté vítězství v Českém poháru FAČRu, je tradičním účastníkem UEFA Futsal Cupu, 7. místo v rankingu UEFA.

2. MFK Chrudim – „A“ mužstvo – fotbal, ČFL. Suverénní první místo po podzimní části a 6.místo v ročníku 2016/17.

3. TK Besta Chrudim – D4 – sportovní tanec – Jazz: Confident – mistr ČR 2017, 5.místo na ME v Praze a 9.místo na MS v Polsku, vítěz regionálního a zemského kola – jazz dance formace adults.

Kategorie Jednolivec - dospělí

1. Martin Lidmila (1995) – SDH Zbožnov – Medailista MS v požárním sportu v Izmiru, 3. místo ve štafetě 4x100m s překážkami. Účastník hasičské olympiády ve Villachu, držitel rekordu ve štafetě 4x100m s překážkami. 2. místo v Českém poháru 2017. Mistr ČR v požárním sportu s SDH Zbožnov 2017, 3. místo v běhu na 100 m jednotlivců.

2. Miroslav Zavřel (1963) a Martin Vtípil (1973) – TJ Sokol Hlinsko, Rallye team – 4x l.místo ve třídě P (v Českomoravském poháru za r.2017, v Rallye Posázaví Havlíčkův Brod, Radouňské Rallye a Rallye Světlá nad Sázavou), 2.místo v Rallye Železné hory Chrudim

3. Lukáš Kopecký (1991)– MFK Chrudim – Opora „A“ mužstva. Nejlepší střelec fotbalové ČFL po podzimní části soutěž s 11 brankami.

Rozhovory s vítězi:

Lidmila: Nemůžu uvěřit ocenění mezi všemi sportovci

Martin Lidmila (23 let) je student Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze. Vybral si učitelský obor tělesné výchovy. Zbývá mu zhruba rok studia.

Vy jste jako kluk nechtěl hrát fotbal?
„Zkoušel jsem to taky, ale moc mě to nechytlo. Díky rodičům jsem se dostal k požárnímu sportu, a protože tam byli kamarádi a vlastně se všechno točilo kolem hasičů, zůstal jsem.“

Čistou atletiku jste zkoušel?
„Nejen zkoušel, ale dodnes se jí věnuju v klubu v Litomyšli.“

Čekal jste, že vás požární sport dovede do světa, ale i na pódium divadla v Chrudimi?
„To jsem opravdu nečekal. Koho by napadlo, že z našeho sboru dobrovolných hasičů ve Zbožnově poznám takový kus světa.“

Znamená pro vás titul Nejúspěšnějšího sportovce Chrudimska v roce 2017 vedle vašich hasičských cen výjimku ve sportovním životě?
„Samozřejmě. Je to pro mě vlastně hodně výjimečné ocenění mimo požární sport. A to, že jsem zvítězil v konkurenci všech představitelných sportovních odvětví, je nepředstavitelné. Nemůžu tomu uvěřit.“

Pavlata: Atletiku mám hodně rád, ale hokej je hokej!

Redakce Chrudimského deníku ocenila svoji Sportovní hvězdu. Čtenáři vybrali napříč všemi kategoriemi Dominika Pavlatu (14 let), atleta z Chrudimi.

Překvapilo tě takové ocenění, zejména když jsi soupeřil se všemi nominovanými?
„Myslel jsem si na nějaké ocenění. Ale překvapilo mě to, jsou tam sportovci, kteří mají mnohem významnější výsledky. Byl jsem šťastný, protože takové ocenění se v životě asi mockrát neopakuje.“

Byl jsi vyhodnocený za svoje atletické výkony. Hraješ i hokej. Nezvítězí nakonec atletika? Třeba ve světle této ceny?
„Atletiku mám rád a když jsem získal stříbrnou medaili na letních olympijských hrách dětí v Brně, znamenalo to pro mě hodně moc, ale hokej je hokej.“

Fotogalerii a video z vyhlášení připravujeme..