1. Jaké byly vaše nejhezčí Vánoce?

2. Co si přejete letos pod stromečkem?


V předvánočním shonu jsme oslovili známé sportovce Chrudimska, aby se trochu zasnili na téma nadcházejících svátků…


Josef Macháček z Konopáče u Heřmanova Městce, pětinásobný vítěz Rallye Dakar v kategorii čtyřkolek:
1. S trochou nadsázky řeknu, že mi na Vánoce bylo nejlépe, když mně byl asi jeden rok, když jsem ten ruch kolem pořádně nevnímal a nemusel nic řešit. Já už hodně zapomínám, ale později jsem měl určitě největší radost, když jsem jako kluk dostal stavebnici Merkur.
2. Jsem v takové situaci, že budu čekat nějaké překvapení. Při svých častých zahraničních výjezdech za závody si mohu leccos koupit během roku a nemusím čekat s dárky na Vánoce.

Štěpánka Bonaventurová, nejlepší střelkyně ligových národních házenkářek HK Hlinsko:

1. Nevzpomenu si, jaké Vánoce byly nej, protože každé moje Vánoce jsou nej. Je to čas strávený s celou mojí rodinou, kdy se konečně sejdeme všichni a můžeme být spolu. Je to pohoda a klídek doma u stromečku, nadělování dárečků, „přežíraní“ se cukrovím a vším možným, sledování pohádek a mnoho dalšího. A kdy jsem dostala nejkrásnější dárek? Tak to už si bohužel nepamatuju, protože těch dárků je pokaždé tolik a každý je ten nejkrásnější a udělá nám vždy velikou radost.
2. Žádné speciální přání nemám. Ale samozřejmě si přeji, abychom byli zdraví, šťastní a spokojení a zase se všichni po tom roce pěkně sešli. Vlastně jedno takové přání bych přece jen měla. Netýká se to však dárků pod stromečkem, ale jelikož mě v lednu čekají státnice a obhajoba diplomové práce, tak bych si strašně moc přála, aby se mi to všechno podařilo a dopadlo to dobře!

Ricardo Camara Sobral Cacau, brazilský hrající trenér futsalistů Era–Packu Chrudim a asistent trenéra české reprezentace:

1. Vánoce beru jako nejhezčí svátky roku. Je to příležitost, kdy se může sejít pohromadě celá rodina a užívat si společně chvíle pohody. Nejhezčí Vánoce jsou pro mě zkrátka každým rokem. Asi největší radost mně udělal zlatý řetízek s ukžižovaným Ježíšem Kristem, ale bohužel jsem ho už ztratil.
2. Už jsem ve věku, kdy o Vánocích radši rozdávám radost v podobě dárků svým bližním, než abych toužil po nějakém svém. Radost mi proto udělá i maličkost, když budu cítit, že mi ji někdo daroval z lásky.

Martin Škrha, předseda Okresního fotbalového svazu Chrudim:

1. Každé Vánoce jsou hezké, když je mohu prožít s rodinou a přáteli, které mám rád. Teď mě zrovna nenapadá, který dárek mi udělal pod stromečkem největší radost. Kritéria hodnocení dárků jsou jiná, když je desetiletý kluk, ve dvaceti, třiceti letech či ještě později, proto je těžké nějaký vyzvedávat.
2. Na mě v tomto směru nezáleží. Spíše si přeji něco abstraktního. Byl bych rád, kdyby se podařilo brzy dotáhnout do zdárného konce uvažované sloučení obou chrudimských klubů fotbalových AFK a SK. Z titulu své funkce je mým přáním, aby šel fotbal v rámci okresu výkonnostně vzhůru a kluby z Chrudimska měly početnější zastoupení ve vyšších soutěžích.

Lukáš Král, kapitán a nejproduktivnější hráč prvoligového týmu HC Chrudim:

1. Nejhezčí Vánoce prožívám se svojí rodinou a mám radost, když vidím, že jsem někoho dárkem opravdu potěšil. Opravdovým svátkem to je pro mé děti. Čtyřletý syn je ještě v tom ideálním věku, kdy věří na dárky od Ježíška, také dvanáctiletá dcera si vánoční svátky ještě bezprostředně užívá.
2. Jsem již docela odrostlej, a tak konkrétně po nějakém dárku netoužím. Přeji si hlavně zdraví pro všechny nejbližší a v nejbližší době, aby se našemu hokejovému týmu podařilo úspěšně zakončit letošní ne právě jednoduchou sezonu!