Pandemie koronaviru a přísná opatření, která v současné době nedovolují sportování ani shromažďování většího počtu lidí, přidělala starosti organizátorům této ankety. Sportovní unie Chrudimska měla původně nejlepší jednotlivce, mládežníky, kolektivy a další kategorie dekorovat ve středu 10. února t.r. v Kulturním klubu ve Skutči, ale tento termín je pochopitelně vzhledem k panujícím protiepidemickým opatřením momentálně zapovězený.

Výkonný výbor Sportovní unie Chrudimska však sportovce z Chrudimska nechce ochudit o slavnostní ceremoniál a dohodl se ve spolupráci se všemi zainteresovanými na posunutí termínu na středu 24. března 2021.

Organizátoři mají pro případ trvajících protiepidemických opatření nachystáno ONLINE vyhlášení, které bude možné sledovat na youtube nebo webu www.nejuspesnejsisportovecroku.cz.

„V této chvíli samozřejmě nemůžeme předjímat, jaká bude v Česku na konci března epidemická situace. Přejeme si, abychom mohli slavnostní večer uspořádat tak, jak jsme byli po léta zvyklí, tedy před plným sálem, ale v případě, že se akce bude muset odehrát bez diváků, vyhlášení by se uskutečnilo online a zúčastnili by se jej pouze ocenění sportovci a ti, kteří je budou dekorovat,“ informoval Vojtěch Čižinský, předseda Sportovní unie Chrudimska

„Podrobnosti budou včas upřesněny podle momentální situace protiepidemického systému PES,“ doplnil šéf sportu na Chrudimsku.

Připomeňme, že vítězství v anketě z roku 2019 obhajuje atletka Barbora Tichá z klubu Atletika Chrudim. Mezi kolektivy naposledy zvítězilo družstvo fotbalistů MFK Chrudim.