Několik čísel k uplynulému ročníku I. ligy národní házené žen

Soutěž opustila a do II. ligy je zařazena Studénka a Blovice, které vystřídají ze skupiny „A" TJ Šroubárna Žatec a z „béčka" TJ Spartak Modřany (oba bývalí účastníci nejvyšší soutěže). Opatovice nad Labem ztrátou jednoho bodu na Drakem Brno sestoupily do oblastního přeboru. Zatímco ve výkonnostní tabulce se Hlinsku nedařilo, v tabulce slušnosti mu patří druhá příčka. Naopak v tabulce návštěvnosti skončil tým HK Hlinsko na poslední desáté příčce, když jeho zápasy vidělo v průměru 49 diváků.

Přípravný kemp na ledě připravuje HC Hlinsko

Po uskutečněných schůzkách s rodiči a jejich zájmu bude znovu zorganizován přípravný kemp na ledě, který proběhne v posledním týdnu prázdnin. Hráči budou rozdělení do příslušných věkových kategorií: 1. přípravka a elévové, 2. mladší žáci, 3. starší žáci a dorost. Pro hokejisty je pod vedením kvalifikovaných trenérů připraven program pro zdokonalení a výuku hokejových a bruslařských dovedností. Denně bude probíhat dvoufázový trénink, a to od 24. 8. do 31. 8. 2015. Minimální účastnický limit již byl naplněn a nyní je kemp otevřen i pro eventuální zájemce z okolních klubů. Cena za soustředění 1800,-Kč.

Skutečští hokejisté chtějí hrát krajskou soutěž Královéhradecka

V úterý 14. 7. 2015 proběhla schůzka členů vedení HC s hráči A mužstva. Řešila se ochota hokejistů účastnit se Krajské soutěže Královéhradeckého kraje a maximální možná účast na trénincích. Většina hráčů vyjádřila souhlas s působením v krajské soutěži a přislíbila i účast na trénincích (problémy byly zejména v pracovním týdnu). Hlavním trenérem zůstává Radomír Brázda, asistentem Jiří Lígr, spolupracovníkem pro prezentaci je Miroslav Hladík. Vedení ještě jedná o obsazení pozice vedoucího mužstva. Cílem pro příští sezonu je atraktivní hra pro diváky a umístění do třetího místa. Letní příprava bude zahájena 21. 7. (individuálně, místní využijí skutečská sportoviště), příprava na ledě bude probíhat v Hlinsku a Chrudimi.

Basketbalisté Chrudimi znají los nového ročníku

Do nového ročníku druholigové soutěže basketbalu mužů skupiny B je nalosováno těchto dvanáct družstev: 1. BK Lions Jindřichův Hradec B, 2. Sokol Josefov, 3. BVK Holice, 4. BK Tábor, 5. TJ Tesla Pardubice, 6. BC Benešov, 7. Sokol Nová Paka, 8. BK Přelouč, 9. Sokol Žižkov, 10. TJ Sokol BC Darren Chrudim, 11. Sokol Vyšehrad, 12. Radotínský SK. Soutěž začíná druhým a třetím kolem v říjnovém víkendu sobota 10. 10. doma Benešov a neděle 11. 10. doma Radotínský SK. Premiérový termín je stanoven na sobotu 19. prosince, kdy Chrudimští přivítají v krajském derby „dvojičku" Přelouč. (dom)