Na klání se sjelo celkem 113 závodnic z celé České republiky, přičemž výprava Sokola Chrudim čítala šest děvčat.

Nejmladší žákyňky narozené v roce 2009 zahajovaly trojbojem na přeskoku, kladině a akrobacii. Tereza Klimešová měla velmi pěkný přeskok a zařadila se na 7. místo za šikovná děvčata Sokola Brno. Druhá malá chrudimská závodnice Adéla Vargová také vše úspěšně zvládla a umístila se na 11. místě z celkových 33 gymnastek ze 14 oddílů.

V mladších žákyních (ročník 2005 – 06) startovala Sára Kulhavá, která zacvičila nejlepší sestavu na akrobacii na hudbu, kde poprvé zařadila i dvousaltovou řadu. Nejlepší známku však měla za obratový skok také na přeskoku, a tyto výkony jí vynesly na skvělý zlatý stupínek z 27 žákyň z velkých oddílů jako např. Pardubic, Českých Budějovic či Brna. O rok mladší Karolína Horníková zacvičila také pěknou akrobacii, ale na kladině měla jeden pád, což ji odsunulo z druhé pozice na přesto krásné třetí místo. Další Chrudimačka Bára Šimonová prošla závodem bez velkých problémů a skončila šestnáctá.

Poprvé na podzim soutěžila juniorka Kateřina Doležalová, což si vybralo svou daň. Z kladiny bohužel dvakrát spadla a nečekaně i na prostných, takže celkově skončila šestá. I taková zkušenost je však dobrá, protože nyní bude ladit formu na krajský přebor a pak i na přebor republiky.