Pět dní po konci Chrudimi v elitní fázi Ligy mistrů došlo na třaskavý ligový souboj. Souboj nejlepší obrany a nejobávanějšího útoku přinesl velmi ofenzivní úvod. Ač si první příležitosti vytvořil chrudimský ERA-PACK, do vedení se zásluhou branky slovenského reprezentanta Tomáše Drahovského dostala Sparta. Ještě do pauzy ale čtrnáctinásobný mistr zvrátil skóre na svoji stranu. Podepsán pod tím byl nejzkušenější Brazilec Condeho výběru - Max.

Dvě branky produktivního hráče s osmičkou na zádech rozradostnily sympaticky zaplněné tribuny. Max potvrdil, že se mu proti Spartě prostě střelecky daří. „Když máme šanci, vždy se snažím dát gól a je náhoda, že to vyšlo zrovna proti Spartě. Měl jsem i trochu štěstí,“ skromně popisuje šťastný střelec rozdílových branek.

Sparta byla v utkání častěji u balonu, tlačila a snažila se dostávat do šancí. Nic jiného se ale očekávat nedalo. „Sparta má výborný mančaft, jejich útok hraje velmi dobře. Jsou silní v akcích jeden na jednoho a to se přesně ukázalo,“ chválil soupeře z hlavního města Max. Naopak chrudimský tým úplně nejlepší výkon nepodal. „Neodehráli jsme příliš dobré utkání. Po Lize mistrů jsme unavení, ale dáme se brzy do kupy,“ dodal.

Ve druhé půli dokázal ERA-PACK z rychlého brejku navýšit vedení, které následně i přes Vnukovo snížení a závěrečnou power-play ubránil až do samotného konce. „Byl to souboj útoku proti obraně. Důležité je, že máme tři body,“ uzavírá Max. Souboj Sparty a Chrudimi se může v blízké budoucnosti zopakovat. Pražský tým již postoupil do finále Poháru FAČR, ERA-PACKu chybí již pouze jeden krok.

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 3:2 (2:1)

Branky: 6. a 15. Max, 29. Slováček – 2. Drahovský, 36. Vnuk.
FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.
AC Sparta Praha: Gerčák – Seidler, Drahovský, Novak, Grbeša, Hora, Hrdina, Doležal, Vnuk, Amrani, Pimpolho.

Jedinou branku Náchoda vstřelil Olympii HK/Kratonohám Jakub Vaněček (ve výskoku v modro-bílém).
V horní půlce tabulky jen Pardubice B a Mýto

Petr Dejnožka