Však to jeden z diváků trefně přirovnal: „Byla to bitva jako o Janotův úsporný balíček.“

Po úvodních čtyřhrách to s domácími nevypadalo dobře. Stav 0:2 byl sice špatný, nikoli však zoufalý. Úvodní dvouhry přinesly na stranu domácích přece jen určitou naději, tento nepříznivý stav zvrátit.

Steiner – Šimonek 3:0, Šindelář – Hájek 3:0, Flídr - Bělohlav 3:0 a jen prohra T. Řezníčka stanovila průběžný stav na 3:3. Ve střední části to byli opět hosté, kteří odskočili na 3:6 a 4:7, což pro domácí nevěstilo nic dobrého. V tom přichází téměř dokonalá otočka, vítězství ve čtyřech zápasech za sebou a stav 8:7 pro domácí.

A drama pokračuje. Hosté zvedají hlavy a dvěma zápasy otáčí na 8:9 a mají tedy bod jistý. Utkání graduje, diváci stojí, mexické vlny hlavní rozhodčí zakázal. Odlétl by totiž míček. Taková byla atmosféra posledního zápasu na obou lavičkách a v nabitých ochozech přihlížejících diváků.

Domácí Flídr a proti němu hostující Drvota měli rozhodnutí na svých pálkách, jak říkají stolní tenisté. Po vyrovnaném boji vítězí domácí borec 3:2 na sety a určuje, že v tomto zápase nevyjdou Chrudimští naprázdno.

Body: Steiner 3, Řezníček 2, Šindelář 2, Flídr 2 – Šimonek 2,5, Hájek 2,5, Bělohlav 2, Drvota 1,5, Voženílek 0,5.