Pod „křídla“ Sportovní Unie Chrudimska spadá těchto sedm okresních svazů: stolní tenis, volejbal, tenis, futsal, hokejbal, fotbal a hokej. O posledních dvou jmenovaných sportech se píše v dostatečné míře, a tak se podívejme k předsedům těch „malých“ sportů.

Co se děje za současných horkých letních dnů ve vašem svazu, případně co se připravuje na nejbližší dny a týdny?
„V současné době je letní období přípravou na sezónu, která začíná v září a po šesti měsících končí se závěrem měsíce března,“ říká úvodem předseda Otomar Maťátko.

A vzápětí pokračuje: „To znamená, že se nyní zabýváme pracemi, které nejsou sportovní činností, ale pro soutěže jsou zcela nezbytné. Jedná se o registrace, či přestupní termíny. Nejdůležitější je evidence hráčů, činovníků a zaplacení evidenčních poplatků. Dále musíme spolu s Janem Netolickým přes mládež a Jaroslavem Schejbalem připravit přihlášky do soutěží, vybrat startovné za družstvo, které činí 250 Kč. Do konce srpna zašlou kluby soupisky a následně dojde k vylosování nového ročníku.“

Nejdřív práce, potom zábava

V okresním svazu stolního tenisu je ve 14 oddílech se třiceti družstvy evidováno 200 sportovců včetně mládeže, která startují ve třech okresních soutěžích: OP 1, OP 2, OP 3. Nejvyšší soutěž – III. ligu hraje Linea Chrudim, divizi Sokol Chrudim, Hlinsko, Skuteč, Linea Chrudim B a postup si vybojovala Chrast. V krajské soutěži startují Trojovice, Hlinsko B, Sokol Chrudim B, Heřmanův Městec, Linea C + D a Skuteč B.

Kdy a kam na dovolenou, pane předsedo?
„Nejdříve práce, poté zábava a rekreace. Tvoří se celostátní ping pongový registr, takže všechny evidenční seznamy se tam budou zanášet. Proto až si splním povinnosti vůči svazu, mohu pomýšlet na dovolenou. Mám ji naplánovanou na měsíc srpen a s rodinou chceme zamířit do Čechy tolik navštěvovaného a oblíbeného Chorvatska,“ uzavírá náš rozhovor dlouholetý obětavý činovník tohoto sportu, Ota Maťátko.


JAROMÍR DOLEŽAL