Turnaje se zúčastní studenti a jejich pedagogové ze SPŠST a VOŠ Chrudim, SZeŠ a VOŠ Chrudim, SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim, Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi, SOU Třemošnice obou pořádajících škol. Po rozřazovací části přijde na řadu atraktivní vyřazovací k.o.systém. V uplynulých letech turnaje celkově devětkrát vyhrála SPŠST a VOŠ Chrudim, dvakrát vyhrála mužstva SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim, dvakrát SOU Třemošnice i domácí „hotelovka" a předposlední dva ročníky ovládnul tým pedagogů a osobností. Obhájcem prvenství z loňska je tým Střední školy Bohemia a celostátně úspěšní studenti sportovního lycea by chtěli nyní navázat vítěznou šňůru. Mužstva Hotelové školy Bohemia Chrudim a SOU Třemošnice hrála vůbec první dvě finále v roce 1996 a 1997.

V doprovodném programu se budou prezentovat roztleskávačky z pořádajících škol, jejich stávající studenti i absolventi, kteří předvedou nejen odborné dovednosti, ale i atraktivní pohybová vystoupení.

Turnaj BOHEMIA-CUP 2014 začíná v 8,30 hodin a finále je plánováno na 13,00 hodin. Pořadatelé si dovolují pozvat širokou veřejnost, studenty a pedagogy středních i základních škol. Tradiční fotbalové zápolení středoškoláků a jejich učitelů opět slibuje vysokou sportovní i společenskou úroveň. Vstup je zdarma, občerstvení v hale je zajištěno.

V průběhu turnaje bude namíchán drink roku 2014 pro chvíle sváteční pohody. Jeho receptura bude zveřejněna v našich novinách. Mediálním partnerem akce je totiž Chrudimský deník.

Zítra se představí ve Sportovní hale v Chrudimi v prvním ročníku Vánočního turnaje v halové kopané družstva děvčat. Pořadatelé ze Střední školy Bohemia (Pedagogického lycea) přivítají tři dívčí týmy z Chrudimi a Pardubic. (jp)