V rozjitřené diskuzi stáli na jedné straně převážně laičtí diváci, kteří vyvolávali diskuzi na sociálních sítích o utrpení nevinných zvířat, na druhé žokejové, trenéři, ale také veterináři. Ti shodně kontrovali, že chyba není v překážce, nýbrž v nezodpovědnosti majitele koně, který ho na dostihy nepřipravil. 

"Sociální sítě jsou zkázou lidstva. Z fleku bych je zrušil. U mě jsou někteří lidi neandertálci. Vyjadřují se k tomu, o čem nemají ani šajnu, ale chytří jsou až na půdu. Na tyhle anonymní hrdiny jsem háklivý,“ zlobí se legendární žokej Jaroslav Myška, sám velký bojovník za úpravy Taxisu.

Jaroslav Myška byl po Velké pardubické naštvaný, když se k němu dostaly názory lidí ze sociálních sítích.
Žokej Myška k hysterii po Velké: Lidský život je až na druhém místě?

Poukázal rovněž na to, že všude se řešil jenom mrtvý Stuke, ale nikoho nezajímalo, že byl na dráze oživován žokej Martin Liška.

Jakékoliv úpravy Taxisu odmítlo 73 procent z více než 7000 čtenářů, kteří v anketě Deníku od pondělního odpoledne hlasovali. Dalších sedm procent je pro úpravy této nejtěžší překážky slavných pardubických dostihů, aby byla bezpečnější. Za zrušení Taxisu je pak 15 procent respondentů, další 4 procenta čtenářů by zrušila dostihy úplně.