Nyní si mohou hráči trochu odpočinout, česká kostra Condeho týmu však míří na reprezentační dvojutkání do Rumunska.

Chrudim – Hodonín 2:1 (0:1)

Branky: 21. Max (Rešetár), 27. Max – 19. Řezníček.

Chrudim si i přes velkou únavu se svým soupeřem nebrala servítky a od úvodní minuty nastoupila hodně aktivně. Optická převaha však dlouho nepřinášela velké brankové příležitosti, ta největší tak spadla v desáté minutě do klína Svobodovi. Gólman Carlos ale skvělým zákrokem udržel ERA-PACK nad vodou. Na druhé straně se brankář Lupač rozhodně nenudil, ostrou jedovkou prověřil jeho pozornost zejména Roman Mareš.

Tango na východě Čech spoléhalo na rychlé protiútoky, jeden nabídnutý chvíli před pauzou proměnilo. Jakub Řezníček byl ve správný čas nikým nehlídaný před brankou a ranou pod břevno poslal outsidera utkání do vedení – 0:1.

Po přestávce měli svěřenci trenéra Felipe Condeho co napravovat, z kabiny se ale vrátilo úplně jiné mužstvo. Silný tlak přinesl vyrovnání již po 36 vteřinách, kapitán Rešetár našel na středu Maxe, který po rychlé otočce a zakončení mezi nohy brankáře Lupače srovnal stav zápasu na 1:1. Hodonín i nadále pokračoval ve soustředěném defenzivním výkonu a v chrudimské sportovní hale dlouho pomýšlel na bodový zisk. Hrdinou utkání z chrudimské strany byl Brazilec Max, který následně přeměnil ve druhý gól standardní situaci, kterou nekompromisně uklidil přesně k tyči – 2:1.

Více branek již utkání nenabídlo, o další zajímavé momenty nebylo nouze. Tango Hodonín si zbytečnými zákroky samo zavařilo a nabídlo Chrudimi dokonce dva desetimetrové kopy. Michal Mareš byl vychytán, Radim Záruba zase trefil tyčku. V posledních minutách si hosté zkusili hru bez brankáře, výraznější příležitost si v ní ale nevypracovali. Ubojované vítězství v poměru 2:1 znovu upevnilo suverénní pozici Chrudimi v čele prvoligové tabulky.

Felipe Conde, trenér Chrudimi o utkání: „Hlavní je, že se nám podařilo zvítězit.. Tým je velmi unavený, odehráli jsme až příliš mnoho zápasů v málo dnech. Navíc soupeř podal skvělý a hlavně inteligentní výkon, hodně běhali a napadali naši rozehrávku. Dnes jsme nehráli úplně nejlepší futsal, ukázali jsme ale, že jsme nesmírně silní po mentální stránce. Nyní máme mnohem více času na přípravu, nicméně si myslím, že není rozumné, aby se tým, který odehrál tři náročné zápasy v UEFA Futsal Cupu, vrátil a hrál další dvě utkání během jednoho týdne. Není to dobré pro nás a hlavně ne pro reprezentaci, protože tam nyní z našeho klubu míří hodně unavení hráči."

FK ERA-PACK Chrudim: Carlos – Záruba, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Lukas, Rešetár, Slováček, Felipe.FC Tango Hodonín: Lupač – Chadzidis, Svoboda, Řezníček, Buršík, Levčík, Veselovský, Višváder, Belaník, Doubravský.