Sportovní klání, kterého se účastní studenti středních soukromých škol České republiky a jejich učitelé zpestří vystoupení studentky II. ročníku SOŠ a SOU Bohemia, mistryně republiky, twirlerky Terezy Rejlové, roztleskávaček či barmanská show studentů HŠ Bohemia. Uskuteční se také vložené utkání pedagogů a osobností Chrudimi vers. výběr České republiky. Na palubovce se objeví asistent trenéra České fotbalové reprezentace Luděk Klusáček, šéfredaktor Regionální televize RTA Jan Dušek, šéfredaktor Deníků východní Čechy Jan Korbel, starosta Chrudimi Jan Čechlovský, fotbalový trenér Ludvík Zajíc, ředitel školy Jaromír Pecina. Slavnostní zahájení je naplánováno na 10.00 hodin za účasti představitelů města Chrudimi, Pardubického kraje, SSŠČMS, MŠMT ČR a sponzorů. Hymnu České republiky zazpívá studentka I. ročníku pedagogického lycea Kristýna Semerádová.

V jednotlivých mužstvech se tradičně objevují hráči vyšších fotbalových soutěží dorostu i dospělých. Turnaje se zúčastní celkem 8 týmů z celé republiky. Představí se Střední průmyslová škola dopravní, SOU a U a.s., Praha, Labská hotelová škola s.r.o. Pardubice, SOŠ cestovního ruchu s.r.o. Pardubice, Ekogymnázium Praha o.p.s., Střední podnikatelská a VOŠ, s.r.o. Kroměříž, Gymnázium Sázavská Praha, a domácí Hotelová škola Bohemia s.r.o., Chrudim a SOŠ a SOU Bohemia s.r.o., Chrudim.

V dosavadní historii turnaje se dvěma vítězstvími pyšní Kroměříž (ve finále uspěla vždy proti domácí „hotelovce“), jedenkrát vyhrála Lomnice u Tišnova, Liberec a dvakrát obhájce trofeje z posledních dvou ročníků Hotelová škola Bohemia, Chrudim. Turnaj se koná pod záštitou radní Pardubického kraje Ing. Jany Pernicové a starosty Chrudimi Mgr. Jana Čechlovského, začíná v 8.45 a finálové utkání je naplánováno na 16.00 hodin.

Jaromír Pecina, ředitel školy: „Jsem rád, že se turnaj stal v našem městě tradicí a přispívá ke zviditelnění, prestiži a docenění soukromého školství. Máme kompletní sbírku medailí a nyní tedy nezbývá nic jiného než získat prvenství potřetí v řadě. Mediálními partnery celé akce jsou Chrudimský deník a Regionální televize RTA. Velice oceňuji a vážím si dobré spolupráce s Infocentrem Chrudim a Sportovním centrem mládeže AFK Chrudim. Děkuji za podporu celé akce představitelům Pardubického kraje i našeho města.“

Vstup je pro veřejnost zdarma, na diváky čekají i soutěže o ceny.

Součástí turnaje je i výstava cestovního ruchu s propagačními materiály regionu Chrudimsko, Hlinecko a prezentacemi, kterou pořádají studenti „hotelovky“ oboru Cestovní ruch ve spolupráci s Infocentrem Chrudim ve vestibulu sportovní haly. Také úterní výtisk Chrudimského deníku zde bude zdarma k dispozici do vyčerpání zásob. Občerstvení v hale bude po celý turnaj zajištěno.