1. Hradec Králové B - AFK Chrudim. Toto krajské divizní derby vidím na vyrovnaný zápas. Domácí po sestupu z ČFL mají stále kvalitní tým, “afrkáči“ se dobře rozjeli, ale těžko zopakují výhru 4:1 z přípravy, protože rezerva se určitě na nečekaného chrudimského lídra maximálně posílí z kádru svého A týmu. Proto to vidím na remízu. Tip: 0. Správná trefa 2:2, poločas: 1:1.

2. Hlinsko - FKAS Pardubice. Rovněž tento zápas skončí zřejmě dělbou bodů. Hlinsku se vrátili do sestavy dva hříšníci Kysela s Tománkem a na výsledku v Lanškrouně to bylo hned znát. Pardubičtí disponují mladým běhavým mančaftem, proto sázím další plichtu. Tip: 0.

3. Prachovice - Živanice. Toto je celkem jasné utkání. Domácí po těžkém debaklu v Ústí budou asi psychicky na dně a jejich soupeř si myslím nenechá postup do divize ujít. Tip: 2.

4. Vysoké Mýto - Stolany. Vysokomýtští byli nyní naším soupeřem a musím uznat, že proti loňsku mají kvalitnější mužstvo. Stolany tak vyjdou bodově naprázdno. Tip: 1.

5. Letohrad B - Skuteč. Přiznám se, že v této chvíli nevím, kdy hraje letohradské „áčko“. My bychom rádi přivezli bodík. Tip: 0.

6. Králíky - SK Chrudim. Bude to těžký zápas jak na hřišti, tak pro tipující. Z minulosti vím, že v Králíkách je horká půda, „eskáčko“ má však kvalitní tým, takže by mohla být opět plichta. Tip: 0.

7. Valy - Heřmanův Městec. S týmem Valů jsme se střetli v letní přípravě. Mají zkušený tým s řadou fotbalistů, kteří hráli ve vyšších soutěžích. Tip: 1.

8. Rozhovice - AFK Chrudim B. Domácí mají zkušený tým, body ve svém prostředí neradi rozdávají. Záležet bude i na tom, kolik hráčů rezervě „zapůjčí“ divizní tým. Přesto dám na Rozhovické. Tip: 1.

9. Proseč - Načešice. Proseč překvapila v Chroustovicích, Načešice budou stejně jako v loňském ročníku patřit ke špičce tabulky. Vyrovnaný duel skončí smírně. Tip: 0.

10. Bítovany - Chrast. Jak mám zprávy, tak v Chrasti po sestupu z I. B třídy mají problémy, a tak bych více věřil domácím. Tip: 1.

Poradce 2. kola Jaroslav Pavlík uhodl sedm správných výsledků, čímž si připsal jedenáct bodů