Tohle nepamatují. Svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové se v lize dostaly do záporných čísel, vedle sedmi výher nasbíraly už osm porážek při celkovém skóre 1006:1084. Navíc vypadly v Českém poháru. Tato sezona jim zatím vůbec nevychází podle představ.

Hradecký tým prohrál i s pohárem počtvrté za sebou. Přitom v hale pražské Slavie už nastoupil v silnějším složení než v předešlých zápasech. A v úvodu utkání to bylo i vidět. Hostující hráčky první čtvrtinu vyhrály o šest bodů. Jenže pak se začala karta obracet a Lvice byly rády, že v závěru druhé části šesti body snížily na 30:33.

Hradecké basketbalistky (v bílém) se v sobotu představí na palubovce Slavie Praha.
Nelehký test: Lvice jedou na Slavii, kde proti nim vyběhne i Suchanová-Elhotová

Hradecká trenérka Romana Ptáčková nemohla uvěřit, co se s týmem dělo ve druhé čtvrtině.Hradecká trenérka Romana Ptáčková nemůže mít z výkonů svých svěřenkyň radost.Zdroj: hradeckelvice.czKdyž hned po přestávce dvěma koši otočily skóre, vypadalo to nadějně. Bohužel, to bylo z jejich strany na dlouho vše. Zbytek třetí čtvrtiny byl naprosto v režii slávistek, které tuto část hry uzavřely sérií 18:0, čímž duel rozhodly.

Východočešky tentokrát totálně vyhořely ve střelbě za tři body, kdy z jednadvaceti pokusů nedostaly do obroučky ani jeden. Mizerně se jim vedlo i z čáry trestného hodu, kde z třiadvaceti šestek proměnily pouhých devět. S touto úspěšností se proti takto kvalitnímu soupeři uspět prostě nedá.

Chance ŽBL – 16. kolo

BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové 73:53 (12:18, 33:30, 57:37). Body: Clarke-Nicholasová 21, Rokošová 19, Suchanová 11, Beasleyová 9, Čípková 7, Přibylová 6 - Zeithammerová 20, Effangová 14, Havrylchyková 6, Vojtíková 6, Bolardtová 3, Čuperková 2, Fišerová 2. Rozhodčí: Hecl, Znamínko, Kovář. Trojky: 3:0. Trestné hody: 22/20 – 23/9. Doskoky: 44:42. Fauly: 19:22. Pět osobních chyb: 2:1 (31. Suchanová, 33. Rokošová – 40. Vojtíková). Diváci: 108.