Všichni účastníci, kteří se sem prokousali z okresních kol, měli před sebou jediný cíl – postup na zářijové republikové finále. Tento sen se však mohl splnit pouze dvěma nejúspěšnějším školám.

Krajské finále poctila svoji návštěvou také česká trojskokanská šampiónka Šárka Kašpárková, která je tváří tohoto ojedinělého projektu.

Kluci i děvčata (ročníky 2004 – 2009) zápolili v běhu na 60 metrů, skoku do dálky, shybech, hodu míčkem, lehu-sedu a volitelné disciplíně (běh na 1000 metrů nebo driblink).

Celkový bodový součet vynesl na první pozici s velikým náskokem domácí ZŠ Palackého Moravská Třebová, z přetahované o druhou pozici vyšla nejlépe základka z Kameniček.

Kromě těchto dvou škol se na republiku podívají i vítězní jednotlivci vyhodnocení podle ročníků narození.

2004: Zdeněk Kalous a Veronika Hornová (oba Masarykova ZŠ Klášterec nad Orlicí).
2005: Jakub Koblovský (Gymnázium Moravská Třebová) a Lucie Dolečková (ZŠ Palackého Moravská Třebová).
2006: Bruno Zeman (ZŠ Palackého Moravská Třebová) a Tereza Brázdová (ZŠ Kameničky).
2007: Matouš Pavlík (ZŠ Nasavrky) a Denisa Šťovíčková (ZŠ Chrast).
2008: Jindřich Vyroubal (ŽS Kostelní náměstí Moravská Třebová) a Barbora Steklá (ZŠ Sokolovská Svitavy).
2009: Dominik Dvořáček a Tereza Tlustošová (oba ZŠ Chrast).

Letos se koná desátý ročník Odznaku všestrannosti, který založili olympijští vítězové Robert Změlík s Romanem Šebrlem. Cílem je všestranný sportovní rozvoj dětí, ať sportují pravidelně, ale mohou být zaměřené jednostranně, či dětí, které nesportují vůbec. Odznak všestrannosti je součástí Sazka Olympijského víceboje, společného projektu Sazky a Českého olympijského výboru.