FC Balticflora Teplice - FK Era-Pack Chrudim 3:9 (0:5). Branky: 26., 37. a 39. Kardakov 5., 20., 24. a 36. Dentinho, 13. a 14. Max, 16. Koudelka, 31. Douglas, 36. Chmelík. Teplice: Kalina Mamijev, Victor, Pachomov, Kiliján Barnat, Kardakov, Ricardo, Rodrigo, Láska. Chrudim: Žďánský, Meller R. Mareš, M. Mareš, Max, Slováček Dentinho, Cacau, Douglas, Koudelka Chmelík, Popelka.

Oba týmy vstoupily do zápasu ve vysokém tempu, které se muselo líbit všem fanouškům v hale. Již v první minutě mohl skórovat Roman Mareš, který střílel po lobu z vlastní poloviny, Kalina včas sklapl nohy a míč do branky nepustil. Po výměně čtyřek přihrál Cacau na Dentinha, a ten již Kalinu prostřelil 0:1. Poté měla Chrudim několik velkých šancí, které však teplický brankář vychytal. Mezi 13. 16. minutou Era-Pack skóroval hned třikrát, a o zápase bylo rozhodnuto. Do konce poločasu se podařilo lídrovi zvýšit na rozdíl pěti branek.

Ve druhém poločase Balticflora poprvé skórovala až za stavu 0:6, když se trefil Kardakov. Chrudimští si vytvářeli další šance a hráči stříleli na Kalinu z těch nejlepších pozic, které si vytvářeli po připravených útocích a signálech. Počet vstřelených branek Era-Packu se zastavil na čísle „9".

Ke konci zápasu oba soupeři zkoušeli power-play. Jednu chvíli dokonce nastala situace, že oba týmy hrály s pátým hráčem v poli. Ve 40. minutě měli rozhodčí špatný přehled o dění na hřišti a udělili neoprávněně Koudelkovi žlutou kartu za špatné střídání, když Koudelka byl součástí hry již několik okamžiků předtím. Tato situace „rozdmýchala" lavičkou Era-Packu, ale po pár vteřinách se vše uklidnilo. Bohužel, ale karta Koudelkovi již zůstala.

Po zápase nastal pro hostující tým emotivní okamžik, kdy se po 3,5 letech začal se všemi loučit hrající trenér Cacau, a vzájemně si všichni přát hodně štěstí. Zápas navštívila i Česká televize, a tak absolvoval i rozhovor pro jejich kameru. Poté rovnou zamířil na pražské letiště, aby odcestoval na tříměsíční stáž v kazašském Kairatu Almaty. Tam povede tento tým mimo jiné ve Final Four UEFA Futsal Cupu a po jeho skončení se ještě vrátí na závěrečnou fázi Chance Futsal ligy.

„Balticflora v tomto týdnu propustila tři brazilské hráče, kteří nesplnili výkonnostní předpoklady. O naší výhře bylo jasno již po prvním poločase. Po přestávce už nám to do sítě teplických Vlků tolik nepadalo a soupeř v závěru dokázal kosmeticky upravit svoji vysokou porážku," hodnotil utkání trenér Era-Packu Jaroslav Bartušek.