Právě nový kouč Chrudimi prozradil, na co se budou jeho svěřenci během přátelských zápasů soustředit a jak se mu zde v České republice líbí.

Jste v Chrudimi čtrnáct dní, máte za sebou dva týdny tvrdého tréninku. Jak jste zatím s novým angažmá spokojený?
Jsem velmi spokojený. Mám zde k dispozici rychlé a inteligentní hráče, se kterými se dobře pracuje. Na hřišti je vidět chytrost, takže spokojenost je na místě.

Co jste za první tréninky usoudil o českých hráčích?
Mají samozřejmě velkou kvalitu. Nicméně potřebujeme zapracovat na věcech dozadu. Několikrát jsem viděl úroveň českého futsalu a moje dohady se potvrdily. Hráči disponují skvělou technikou, musíme však potrénovat na řadě taktických věcí.

Za prvních čtrnáct dnů si hráči s balonem příliš neužili. Předpokládám, že nyní se to již zlepší, že?
Ne tak docela (směje se). S balonem budeme trénovat po celý rok, takže nyní se musíme na sezónu důkladně připravit po fyzické stránce. Následujících čtrnáct dní sice budeme věnovat taktice, protože se musí spoustu věcí zdokonalit, vždyť již ve čtvrtek hrajeme první přípravné utkání. Pak se ale ještě vrátíme k přípravě bez míče, protože během sezóny již na ni čas není.

S týmem trénují také nadějní mladí hráči jako například Dominik Zdržálek, Marek Lukas či bratři Drozdovi. Jak vidíte jejich šance na zapracování do týmu, ať už pro ligové zápasy či UEFA Futsal Cup?
U všech hráčů vidím skvělou individuální techniku, schází jim ale taktické dovednosti. Budeme na tom aktivně pracovat, a když uvidím jejich zlepšení, šanci určitě dostanou. Kvalitu však rozhodně mají.

V následujícím týdnu vás čekají dva zápasy proti Rekordu Bielsko-Biala. S jakým cílem do Polska pojedete?
Vždy myslíme pouze na výhru, v současné době je ale mnohem důležitější zkoušet nové věci. Chceme zapracovat především na obraně, vyzkoušet hru v power-play. Pokaždé chceme jít za vítězstvím, ale stále se jedná pouze o přípravná utkání, jejichž cílem je doladění věcí na mistrovské zápasy.

V České republice jste strávil přes dva týdny, jak se vám zde líbí?
V Chrudimi se hodně procházím, je to opravdu krásné město. Měl jsem možnost navštívit i Pardubice a dokonce i Prahu, kde jsem si nechal dělat pas. Opravdu krása. Líbí se mi tato země a věřím, že budu moci navštívit ještě spoustu míst. Přes týden hodně pracujeme, takže čas poznávat je hlavně o víkendech.

A co český jazyk? Zvládáte již nějaká slova?
Málo.. (zamyslí se a pokračuje česky).. Dobrý den, jak se máš, ahoj, čau, děkuji, není zač.. (pokračuje anglicky).. Je to hodně těžký jazyk, snažím se hodně učit a věřím, že třeba za měsíc již to bude daleko lepší.