Program Final 4   16:00 – AC Sparta Praha vs. FK ERA-PACK Chrudim.
17:00 – HELAS Brno vs. Olympic Mělník.                 18:00 – Utkání o třetí místo 19:00 – Finále

V základní části jste obsadili druhé místo skupiny východ, jak jste s výkony svých svěřenců a s umístěním spokojen?
Jsem spokojen s postupem do finálové části. Méně již se skutečností, že jsme letos třikrát prohráli 0:1 a ve všech zápasech jsme zahodili nepřeberné množství gólových příležitostí. Takto jsme prohráli dvakrát s Helasem, který skončil v naší skupině první, a také jednou s posledním týmem Amorem Vyškov. Tento zápas jsme měli vyhrát zcela určitě. Naopak mě potěšila obranná činnost, která nebyla výsledkem hvězdných výkonů brankářů, ale prací celého týmu.

Jak vidíte soupeře ze západu? Dá se vyjádřit, která ze skupin, zda západní nebo východní, je kvalitnější?
Juniorská liga se zkvalitňuje a hráči z ní dostávají pravidelně příležitost v první nebo druhé lize a tyto zkušenosti jsou znát. Navíc u týmů působí řada kvalitních trenérů. Je-li východ kvalitnější západu si neodvažuji tvrdit.Jak byste zhodnotil přímo váš tým U-19, který bude bojovat v Chrudimi o triumf mistra republiky.

Kde jsou jeho přednosti?
Přednosti vidím v kolektivním pojetí. Tým je stavěn, aby si hráči vyhověli na hřišti, ale také aby byli kamarády v soukromí. Samozřejmě nad ostatními ční Láďa Mužík, který je tím pravým tahounem. Zatím jsem na rozpacích z výkonů Marka Lukase, který se od začátku sezóny připravuje s A-týmem a od něho jsem očekával podstatně více. Na druhou stranu se na něm zřejmě projevuje to, že tam moc příležitostí nedostává a to ani v zápasech, kdy je dávno rozhodnuto. Každopádně je to platný hráč a já věřím, že tu svou kvalitu prokáže právě na finálovém turnaji.

Během sezóny se neobjevila možnost postavit Ricardinha, který byl většinu času zraněný. Dostane šanci na finálovém turnaji?
Abych pravdu přiznal, tak jsem také na rozpacích. Ani jednou jsem ho neviděl hrát v zápase. Z vyprávění jeho spoluhráčů, se kterými trénuje v A-týmu, jsem ale leccos pochytil a mohl by být platným hráčem. Před posledním turnajem jsem o této možnosti neuvažoval, ale prohra s posledním týmem tabulky mě k těmto úvahám vrátila. O tom, jestli jej využiji se rozhodnu po posledním tréninku a také na základě toho, jak si sedne se svými spoluhráči a jestli bude stoprocentně fit.

Bude hrát velkou roli domácí prostředí finálového turnaje?
Těžko říct. Kolikrát domácí prostředí svazuje nohy a o tom jsme se mohli přesvědčit loni, kdy jsme zůstali daleko za výkony v základní části a úspěch si museli vydřít i za pomoci štěstí. Věřím, že jsme zase o rok zkušenější, a že za úspěchem půjdeme s větší zarputilostí. Každopádně budeme bojovat, co nám budou síly stačit. O tom nepochybuji.

V mládeži se pohybujete již řadu let, spoustu jste toho zažil a vyhrál. Jak vlastně vidíte současnou kvalitu českých mládežníků, ze kterých by za několik let měly vyrůst opory třeba i národního týmu?
V mládežnických kategoriích se pohybuje spousta hráčů, kteří se bezpochyby za pár let objeví v reprezentaci. Myslím si, že kdyby se s nimi začalo teď systematicky pracovat na bázi profesionalismu, neměl bych obavy z jejich budoucnosti. Vše je ale o penězích, které mnohde chybí a také dost týmů je věnuje zahraničním hráčům, mnohdy řadovým a pod rukama jim doslova utíkají kvalitní plejeři za zlomek ceny, i když bez zkušeností, ale ty musí někde postupně získat. Na druhou stranu někteří nadějní junioři mají svůj svět, do kterého profesionální přístup k věci rozhodně nepatří. (pd, vkn)