Přestože premiérová sezona v 1. hokejbalové lize přinesla místním Ježkům obrovský úspěch v podobě stříbrné příčky, tak vedení klubu neprodloužilo kontrakt s trenérskou dvojicí Petr Pavlovec – Bronislav Stuchlík. Novým trenérem A týmu se stal Kamil Mlejnek.


„Po úspěšné sezoně jsme stáli před nelehkým krokem jak dál. Dosavadní trenérské dvojici patří velké uznání a dík za odvedenou práci. V nováčkovské sezoně to byla práce obrovsky náročná,“ uvedl předseda klubu Josef Kozel. „V rámci klubu jsme však řešili celkovou koncepci rozvoje a vývoje všech našich týmů, nejen prvoligového áčka. Po velmi těžkém rozhodování na několika jednáních vedení klubu jsme dospěli k jednotnému rozhodnutí – angažovat nového trenéra. Oslovili jsme Kamila Mlejnka, který nabídku přijal.“


Má zkušenosti i z vrcholového hokeje


Čtyřiačtyřicetiletý Mlejnek má za sebou patnáctiletou kariéru trenéra především ledního hokeje. Od roku 1995 působil v HC Chrudim, v letech 2004-2006 nakoukl do vrcholového hokeje coby trenér mládeže v HC MOELLER Pardubice. Hokejbalové zkušenosti má však také. V chrudimském Jokeritu působil nejen u mládeže, ale jednu sezonu také coby asistent u extraligového týmu mužů.

„Rád bych rozvíjel klubovou koncepci výchovy mládeže a zapojení co nejširšího kádru mužů, aby zde bylo do budoucna, kde brát a na co navazovat. Loňská sezona byla veleúspěšná a jsem si plně vědom toho, že budu s oběma mými předchůdci porovnáván,“ nezakrývá nijak svou startovní pozici Mlejnek.

Start by mu mělo usnadnit působení Bronislava Stuchlíka v roli vedoucího mužstva. „Broňa zná tým již několik let a jsem moc rád, že na mou nabídku pokračovat, byť v jiné roli než v letech předchozích, kývl.“


Příprava startuje 28. července


Vzhledem k tomu, že ježčí sezona byla extrémně dlouhá, zahajuje tým přípravu oproti svým soupeřům déle. O to víc však bude příprava intenzívnější. „Zahajujeme 28. července vždy dvěma společnými tréninky v týdnu, zbytek doplní předepsaná individuální příprava. Až do 13. 8. budeme pracovat výhradně na fyzické kondici. Od půlky srpna budeme postupně přecházet na hřiště,“ poodhaluje tréninkový plán nový kouč.

Celá fyzická příprava je společná pro všechny hráče mužské a dorostenecké kategorie. Klub přihlásil do soutěží hned tři celky, a tak z rozsáhlé členské základny může nový trenér A týmu dobře vybírat.

„Návrat do klubu nám potvrdily známé tváře z let předchozích, své udělalo i získání práv na 2. NHbL pro B tým, a tak do začátku nové sezóny bude jistě chuť. Do přípravy počítáme se zapojením cca šedesáti hráčů, teprve na konci srpna dojde k rozdělení do A/B/C týmů,“ doplňuje předseda klubu Josef Kozel.

„Po úspěšné sezóně samozřejmě víme o zájmu extraligových celků o některé naše hráče, ale nějakého hromadného úprku z našeho klubu se neobáváme. Ba naopak,“ kvituje zájem o hraní v dresu s Ježkem na prsou předseda klubu.


Přijede i extraligový Letohrad


Samotný závěr přípravy bude doplněn o několik přátelských utkání. Poslední dvě srpnové soboty budou patřit přípravným zápasům. V nich se zapojí všichni hráči, čemuž nasvědčuje skladba soupeřů.

Dorost a předpokládaný C tým čeká Roneka Pardubice a NC Svítkovice, A+B pak týmy daleko zvučnější – moravský prvoligový tradiční klub z Ostravy TJ Sokol Poruba, prvoligový nováček HBC Alfa Pardubice a v sobotu 29. srpna na domácím hřišti extraligový velkoklub SK OEZ Testa Letohrad v jehož řadách nastupuje několik reprezentantů včetně čerstvého mistra světa z Plzně Václava Hodovníka.

Letní tréninkový plán včetně časů přípravných zápasů bude v nejbližších dnech zveřejněn na www.jezci.cz.