Víkend patřil dalším bojů v hokejbalových soutěžích. Poslední tři kola základní části zbývají odehrát ve 2. národní hokejbalové lize. Vedoucí tým heřmanoměsteckých Ježků i díky skvělému výkonu brankáře Synka porazil po vydřených třech třetinách fotbalovým výsledkem 1:0 domácí Svitavy a zvýšili svůj náskok v tabulce na 10 bodů, takže už nyní mají jistotu, že převezmou pohár pro vítěze základní části.

Hezký pohled je i na tabulku Krajské hokejbalové ligy, kterou vede rezerva Jokeritu Chrudim, na kterou se ale nebezpečně dotahuje na jaře zatím neporazitelný Hronov. Vzájemný zápas obou týmů byl šlágrem tohoto kola a domácí Rangers v něm měli navrch, což potvrdili i výsledkem 5:2, takže stáhli náskok Jokeritu v tabulce na pouhý bod.

2. Národní hokejbalová liga, skupina Východ

1.HBC Svitavy – Ježci Heřmanův Městec A 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Ježci potvrdili první místo v tabulce a porazili po vydřených třech třetinách fotbalovým výsledkem 1:0 domácí Svitavy. Hvězdou zápasu byl Lukáš Synek, který je v těžkých chvílích podržel a vychytal čisté konto.

„Zápas jsme odehráli celkem dobře, chybělo nám akorát více brankových příležitostí a větší pohyb bez balónku. První třetina patřila zcela nám, poté nás soupeř začal přehrávat i díky několika vtipným vyloučením do třech hráčů, které si pánové v pruhovaném vždy tak dokonale obhájili. Nebýt v brance skvělého Lukáše Synka, který předváděl skvělé zákroky, asi bychom odjížděli domů s prázdnou. Je potřeba se z tohoto zápasu poučit a pár věcí si uvědomit. Nicméně si myslím, že za naši bojovnost a výdrž je výhra byť jen 1:0 zcela zasloužená," komentoval zápas a Ježky Radek Bőhm.

HBC Fire horses Živanice – HBC Jokerit Chrudim 1:6 (1:4, 0:1, 0:1)

Chrudim si lehce poradila se šesti statečnými z Živanic, které od většího přídělu zachránilo několik nastřelených tyčí a výborný Danihelka v brance, čtyřmi góly se blýskl Kišš. „Další zápas nás čekali poslední Živanice. Od začátku duelu jsme diktovali proti 6 domácím „tempo" hry. Nejzajímavější třetina byla 1. třetina, kterou jsme vyhráli 4:1.

Hattrickem se blýskl po krásných akcích Kišš a jednu branku přidal Polák. Další dvě třetiny jsme přidali už jen po jedné brance, trefil se Musil a znovu Kišš. Od většího přídělu zachránilo Živanice několik nastřelených tyčí a výborný Danihelka v brance. Celý zápas jsme si pohlídali a bez problému dokráčeli pro 3 body," popsal průběh zápasu Lukáš Novelinka z Jokeritu.

Sestava Chrudimi: P. Novelinka – Pilař, Staněk, Šídlo Svatopluk, L. Novelinka – Bureš, Musil, Šídlo Štěpán, Polák, Kišš, Čejgl.

SK Prachovice – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

Autoskláři porazili svým zodpovědným přístupem k celému utkání Prachovice a jedou tak na vítězné vlně čtyř výher v řadě.

10. Živanice 15 1 0 0 14 21 : 104 3

Z dalšího programu – sobota 9. 4. 2016 – 10:00: HBC Jokerit Chrudim – 1.HBC Svitavy (hřiště: Chrudim); 14:15: Ježci Heřmanův Městec – SK Prachovice (hřiště: Heřmanův Městec).

Krajská hokejbalová liga

SK Hokejbal Žamberk – Ježci Heřmanův Městec B 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Žamberk vrátil Ježkům podzimní porážku, která byla pro ně historickým výpraskem. Oslabená sestava Ježků tentokrát na soupeře nestačila. „Již dopředu jsme věděli, že proti Žamberku nastoupíme ve značně okleštěné sestavě, a tak každý bod by byl pro nás úspěchem. Začátek zápasu byl celkem vyrovnaný, ale první vstřelená branka domácí značně povzbudila a začínali přebírat otěže zápasu.

Soupeř velice často hrozil rychlými protiútoky, které jsme se s vypětím všech sil snažili odrážet. Po druhé třetině byl stav 5:0 a zápas se prakticky dohrával. Chtěli jsme ještě zaznamenat čestný úspěch, ale domácího gólmana se nám překonat nepodařilo. Žamberku gratuluji k plně zaslouženým třem bodům," hodnotil průběh zápasu Ondřej Honek z heřmanoměsteckého „béčka".

Sestava Ježků: Synek – Horníček, Kučera, Honek, O. Mach – K. Mlejnek, J. Kozel, Jošt, Kadaňka, Bahník, Secký.

NA Rangers Hronov – HBC Jokerit Chrudim B 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Souboj vedoucích týmů tabulky vyzněl i díky bezchybnému výkonu domácího brankáře Aleše Mráčka pro domácí, kteří jsou tak na jaře stále bez porážky. Chrudimští Žolíci tahali celý zápas s Hronovem za kratší konec.

„Na klíčové utkání jara jsme dorazili do Hradce Králové, ačkoliv jsme si uvědomovali důležitost zápasu, Na rozdíl od soupeře, který dorazil na 3 kompletní lajny, my dali dohromady jen 12 lidí, a bez několika tradičních opor to bylo znát. Téměř celou první třetinu jsme byli pod tlakem, a když na konci svítilo 1:0, bylo to jen díky našemu brankáři. Ve druhé třetině soupeř ještě trochu přidal a my inkasovali další dvě branky. Nicméně postupem času jsme hru zlepšili a do konce třetiny se nám podařilo snížit díky Krupkovi, který byl důrazný v brankovišti. Ve druhé polovině třetí tetiny jsme hru otevřeli s jasným cílem vyrovnat, nicméně jsme ještě 2 inkasovali po soupeřových přečísleních. Kosmetické úpravy jsme se dočkali až na konci třetiny, kdy se ze druhé vlny prosadil veterán Bobek. Po celý zápas jsme tahali za kratší konec a soupeř vyhrál zaslouženě," popsal průběh zápasu za rezervu Jokeritu Ondřej Filip.

Sestava Chrudimi: Kaván – Krupka, Bobek, Pirkl, Mouric, Dyntar, Hořeňovský, Řehák, Žáček, Stránský, Solnický, Seidelr, Bureš.