Mezi čtyřmi nejlepšími účastníky, kteří se střetnou ve finále Českého poháru v národní házené žen, jež se uskuteční ve dnech 19. – 20. března v hale KPS Brno, jsou již dříve známé celky Tymákova a Přeštic. Po turnaji v Troubkách je doplnila družstva Dobrušky a Hlinska.

Semifinálovou skupinu, která se odehrála poslední únorovou sobotu opět v Troubkách, zahájil zápas Studénka – Dobruška 10:22. Poté došlo k utkání, jež mělo velký vliv na postup do finále: Hlinsko – Krčín 18:17 (8:8). Branky: Bonaventurová 7, Tichá 4, Melounová, Volfová, Horáčková po 2, Zezulová. Družstvo Hlinska odjelo k turnaji bez Šárky Kvapilové (zdravotní problémy se zády), která citelně scházela v prvním útoku. Úvod patřil děvčatům z Vysočiny, vedla 4:1, ale po oddechovém čase soupeřek se skóre srovnalo. Také ve druhém poločase každý chvilku tahal pilku, Hlinsko však stále mělo navrch, soupeř jen dotahoval, ale na remízu nedosáhl. Krčínu nechytala nejlepší ligová brankářka Marie Dušková, která má střídavý start z Modřan a v poháru musí startovat za mateřský klub.

Třetí utkání: Dobruška – Krčín 30:23. A další body pro našeho zástupce: Hlinsko – Studénka 19:14 (8:6). Branky: Bonaventurová 12, Tichá 3, Volfová 2, Melounová a Zezulová. Souboj dvou postupujících ze čtvrtfinále (tam 14:7 pro Hlinsko) přinesl po přestávce nepříjemné zranění Petře Volfové. Soupeřka ji srazila zezadu, ta hlavou upadla na parkety a krvácela. Matka – spoluhráčka – Ivana Volfová jí ihned odvezla domů. Nakonec i přes oslabenou sestavu si Hlinsko dokráčelo k zaslouženému vítězství.

V pátém turnajovém duelu, kde se rozhodovalo o 3. místě, Krčín zdolal Studénku poměrem 17:14. Turnajová derniéra probíhala víceméně už jen z povinnosti, neboť oba soupeři si zajistili postup do finále: Dobruška – Hlinsko 24:22 (13:11). Branky: Tichá 8, Bonaventurová 6, Melounová 4, Horáčková a Zezulová po 2. Soupeřky už do derniéry nešly s potřebnou vervou, to aby se předešlo případnému zranění. Sestava HK Hlinsko: Zubová – Černá, Slavíčková, I. Volfová (předčasně odjela), Poulová – Bonaventurová, P. Volfová (pro zranění turnaj nedokončila), Horáčková, Tichá, Zezulová, Melounová.
„Na semifinále jsme odjížděly s cílem, postoupit do Brna, což se podařilo. Uvidíme, jaké to tam bude a v jaké sestavě odjedeme. Hlavně, aby se do té doby daly zdravotně do pořádku jak Petra Volfová, tak Šárka Kvapilová,“ přeje si jedna z trenérek, Lenka Boguajová. Na její slova navázala i Ilona Bonaventurová: „Pro nás je už toto vítězství, že si zahrajeme finále Českého poháru. Nakonec jsme rády za kvalitní přípravu před startem jarní části I. ligy, která nám začne 10. dubna zápasem v Rokytnici.“

JAROMÍR DOLEŽAL