Po halovém turnaji ve slatiňanské jízdárně se začátkem dubna konala v Chrudimi první mezinárodní akce pod otevřeným nebem. O víkendu 6.-7. dubna se konaly dva turnaje. Sobotní akce s názvem Na Výsluní se zúčastnilo 58 dvojic, do nedělního turnaje Na Výsluní extra se zapojila více než polovina sestavy z prvního dne.

A komu to na východě Čech házelo nejlépe? V sobotu putovala hlavní cena a zlaté medaile k našim východním sousedům, z vítězství se radovali Slováci Michal Stano a Marcela Filová, v neděli slavilo pražsko-vrchlabské juniorské duo Jan Vorel a Vojtěch Bílek.

Kvalitní turnaj byl druhý hrací den narušen partou místních, kteří si, dle svého zvyku, chtěli na plácku zahrát fotbal. „Vůbec nic je nezajímalo, vše musela přijet vyřešit až městská policie. Akce byla hlášená, je pořádána Chrudimskou besedou ve spolupráci s městem. Turnaj jsme dohráli, ale s velkou pachutí,“ zlobil se Vilém Meduna. „Ne všichni zcela pochopili význam tohoto mezinárodního turnaje pro celé naše město,“ dodal hlavní organizátor celého turnaje.

Petr Dejnožka