Již před turnajem hráči Skutče věděli, že nadcházející zápasy neřeší postavení v tabulce, protože bodový rozdíl z obou stran tabulky byl již nedostižný.

Orel Rtyně v Podkrkonoší FbC Skuteč 10:3 (4:0, 2:1, 4:2)

Branky: Bureš 3, Balcar 2, Havlíček, Kašpar, Skalický, Kábrt, Krýsl Horník 2, Javůrek. Do krajského města dorazil Skutečský tým ve slepované sestavě a podle toho turnaj v pardubické nafukovače vypadal. Rtynětentokrát nedopustila překvapení a už po první třetině zatěžkala skutečské konto čtyřmi brankami.

Skuteč hrozila pouze výjimečně, ale všechny pokusy končily na bezchybně chytajícím Skalickém. Za stavu 6:0 snižoval Horník, ale další branky přidávali opět hráči z Podkrkonoší. Jejich brankostroj se zastavil až na čísle 10.

FbC Skuteč Sokol Pardubice G B 4:13 (0:1, 1:6, 3:6)

Branky: Hromádko, Šindelář, Novák, Kuta Filip 4, Kubíček 2, Hoffman 2, Vichr 2, Bahník 2, Smolík. S rezervou extraligového týmu si Skuteč dlouhodobě neví rady, protože ve všech předchozích vzájemných zápasech si vítězství odnesly Pardubice. Ani v tomto zápase to nebylo jinak.

V první třetině ještě Pardubické střelce skvělými zákroky deptal Najman a za záda propustil pouze střelu Kubíčka. Jenže ve druhé třetině se Pardubičtí šutéři probudili a během deseti minut nasázeli hned 6 branek.

Obrana Skutče působila ospale a pouštěla soupeře do mnoha šancí. Snížení ve druhé třetině se hosté dočkali až z hole Hromádka (1:7). Navíc v první minutě poslední části se po brankách Šindeláře a Nováka dostávala Skuteč do hry a zdálo se, že ještě může zdramatizovat utkání. To ale nejdříve odmítl znovu Kubíček, dvěma brankami Filip a poté ještě Vichr (3:11).

Po faulu na Šindeláře proměnil za Skuteč nařízené trestné střílení Kuta, ale konečné slovo měli domácí a další dvě branky v Najmanově síti rozhodly o tom, že po závěrečném hvizdu svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:13.

Sestava FbC Skuteč: M. Najman O. Krejčí, J. Kadavý, M. Hromádko, J. Štorek M. Javůrek, P. Novák, R. Šindelář, J. Tesař, K. Kuta, L. Horník.

I přes nepovedený rozlučkový turnaj v sezoně 2015/2016 by se podle zákulisních zpráv Skuteč udrží v regionální lize mužů i pro příští ročník. Vše samozřejmě záleží na počtu přihlášených týmů do další sezóny.

Přes konečnou osmou příčku v tabulce si Skuteč v soutěži ostudu neudělala a nezřídka dokázala hrát vyrovnaná utkání s adepty na postup do divize.

Úspěšná utkání však střídala s méně úspěšnými a především v defenzivě byla okénka v obraně až příliš často, o čemž svědčí fakt, že Skuteč dostala v celé soutěži nejvíce branek.

Do další sezony je však na čem stavět a určitě může být úspěšnější, než ta právě uplynulá. (ol)