Chrudim se mohla na Kypru spolehnout na svou oporu Lukáše Rešetára. Český reprezentant hrající rovněž druhou fotbalovou ligu za Pardubice se blýskl hned čtyřmi góly. Po dvou trefách přidali Roman Mareš a Brazilci Max, Douglas a Dentinho.

Klíčové pro postup bylo, že český šampion zvládl druhé utkání ve skupině s Litijí. Mareš s Rešetárem zajistili brzké vedení, které už Chrudim nepustila a na góly soupeře vždy měla odpověď a vyhrála 5:4.

Dnes už musela postup jen potvrdit proti outsiderovi skupiny. Omonia nepřekvapila a už v šesté minutě inkasovala po ráně Douglase. Ještě do poločasu zvýšil po přihrávce Rešetára Dentinho. Po změně stran pak výhru završili Slováček a v závěru dvěma zásahy Rešetár.

"Zápasy Futsal Cupu nejsou jako zápasy v české lize. Je to spíše jako za reprezentaci, a to si myslím, že tady jsou ještě mnohem těžší zápasy než tam. Kloubouk dolů před všema, co tady hrají, nejen před našimi hráči, ale i před ostatními. Museli jsme si to vybojovat," řekl Roman Mareš.

3. kolo: Omonia Nikósie – Chrudim 0:5 (0:2). Branky: 39. a 40. Rešetár, 6. Douglas, 16. Dentinho, 33. Slováček. Chrudim: Meller – Slováček, Dentinho, Douglas, Rešetár – R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka – Olinha, Ždánský, Popelka, Felipe Deyvisson, Koudelka, Chmelík. Trenér: Daniel.

Další výsledek: Baku Utd. (Angl.) – Litija (Slovin.) 2:3 (2:1).

Konečná tabulka

1. Chrudim 3 2 1 0 13:7 7

2. Litija 3 2 0 1 13:8 6

3. Baku United 3 1 1 1  6:6 4

4. Nikósie 3 0 0 3 1:12 0